План РФ залишити Україну взимку без електрики провалився – британська розвідка

12 лютого 2023 року "Укренерго" повідомила про відсутність дефіциту потужності
Фото: ДТЕК Київські регіональні електромережі / Facebook
Намір Росії зруйнувати єдину енергетичну систему України (ЄЕС) узимку 20222023 років зазнав невдачі. Про це міністерство оборони Великобританії повідомило 8 квітня у Twitter із посиланням на дані військової розвідки.

Росія завдавала дальніх ударів із жовтня 2022 року, але з початку березня 2023 року великомасштабні атаки стали рідкістю. Удари меншого масштабу (менше ніж 25 боєприпасів) тривають, але, найімовірніше, вони матимуть значно менший вплив на ЄЕС, ідеться в повідомленні.

"Українські мережеві операційні компанії й далі закуповують трансформатори та інші важливі компоненти на заміну. Транспортування й установлення цих компонентів є серйозною логістичною проблемою, особливо трансформаторів високої напруги, які важать щонайменше 100 т", – зазначають у міноборони Великобританії.

Там вважають, що енергетична ситуація в Україні, імовірно, покращає із приходом теплішої погоди. Планування й підготовку до наступної зими, імовірно, вже розпочали, зазначають у британській розвідці.

Контекст:

Від початку осені минулого року РФ здійснила 15 масованих ракетних атак на інфраструктуру України, ще 17 атак було вчинено із застосуванням дронів-камікадзе. За 4,5 місяця в енергооб'єкти України влучили 255 російських ракет і дронів. Через обстріли у країні почали вводити тимчасові вимкнення світла, в окремих випадках вони сягали кількох діб.

Україна з 11 жовтня 2022 року припинила експорт електроенергії через російські ракетні обстріли енергетичних об'єктів. Масові ракетні обстріли уразили теплову генерацію й електричні підстанції, тому Україна має припинити експорт "для стабілізації власної енергосистеми", зазначили в Міненергетики.

12 лютого 2023 року "Укренерго" вперше за час осінньо-зимових атак Росії на українську енергетичну систему повідомила про відсутність дефіциту потужності.

28 лютого 2023 року міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що ситуація в енергосистемі України стабілізувалася і є резервні потужності, які дають змогу відновити експорт української електроенергії в Євросоюз.