"Починається саме "побєдобєсіє". Череватий розповів, що окупанти хочуть узяти Бахмут до 9 травня

Череватий наголосив, що окупантам не вдалося перерізати шляхи, якими здійснюють постачання українських військ у Бахмуті
Скріншот: телеканал "Рада" / YouTube
Військове керівництво поставило російським окупантами новий дедлайн для повного взяття Бахмута Донецької області. Про це заявив речник східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий 27 квітня в ефірі телеканала "Freeдом", фрагмент якого розміщено в YouTube.

"Можна констатувати, що ворог зосередив головні ударні можливості на бахмутському напрямку. Він фактично не активний на лимансько-куп'янському, там було лише одне бойове зіткнення. 13 бойових сутичок за добу було на бахмутському напрямку", – наголосив він.

За інформацією Череватого, протягом доби ворог 243 рази обстріляв Бахмут із різних артилерійських систем, 113 окупантів було ліквідовано, 117  поранено. Також було знищено чотири БПЛА, чотири польові склади боєприпасів і 30 одиниць автомобільної техніки ворога.

"Противник намагається дійти до перехрестя, в якому сходяться головні дороги, що ведуть до міста: із Часового Яру і Костянтинівки [Донецької області]. Наші підрозділи не дають йому цього зробити. Одна з головних цілей росіян на бахмутському напрямку  перерізати шляхи сполучення до міста-фортеці", – наголосив спікер.

Череватий нагадав, що протягом кількох тижнів росіяни вже неодноразово анонсували, що "вже досягли або майже досягли" цієї мети, проте сьогодні ЗСУ, як і раніше, мають можливість доправляти до Бахмута боєприпаси, провізію, амуніцію, медикаменти і відвозити з міста поранених.

“У росіян завжди є низка дедлайнів [щодо взяття Бахмута]. Спочатку до 1 травня, тепер його зміщено до 9 травня, тим паче у них починається саме "побєдобєсіє". Але героїзм, мужність, професіоналізм, стійкість наших командирів і бійців уже не вперше протягом багатьох місяців доводять, що всі їхні дедлайни розбиваються об волю і мужність наших воїнів", – наголосив він.

Череватий також зазначив, що Бахмут "істотно знищений", і навіть самі окупанти називають його "другим Сталінградом".

Контекст:

Інтенсивні бої у районі Бахмута почалися в липні 2022 року і тривають досі. У Генштабі ЗСУ зазначали, що на захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більша частина артилерії окупантів зосереджена саме на цьому напрямку.

На початку квітня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що ситуація навколо Бахмута залишається дуже напруженою і російських окупантів не зупиняють навіть "непомірно високі втрати". 14 квітня вона розповіла, що окупанти обстрілюють Бахмут понад 500 разів і проводять до 50 штурмів на добу на цьому напрямку. Маляр зазначала, що серйозних втрат під Бахмутом зазнають елітні підрозділи російської армії.

14 квітня міноборони Великобританії із посиланням на дані британської розвідки повідомило, що окупанти використовують під Бахмутом підрозділи ПДВ й атаки росіян активізувалися внаслідок покращення взаємодії між ПВК "Вагнер" і десантниками.

Утримання Бахмута має важливе значення для української оборони, наголосив наприкінці квітня командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський.