"Подивіться на знервованого Путіна". Зеленський нагадав, що Tomahawk є не лише у США
Американські далекобійні крилаті ракети Tomahawk є на озброєнні не лише у США. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на засіданні Європейської ради 23 жовтня, виступ він опублікував у Telegram.
Однією з тем зустрічі Зеленського з президентом США Дональдом Трампом у Вашингтоні 17 жовтня була потенційна домовленість щодо постачання Україні Tomahawk. Глава Білого дому заявив, що сподівається закінчити війну, "не думаючи" про ці ракети, і закликав Україну й Росію укласти мирну угоду й зупинитися на лінії фронту. 22 жовтня він заявив, що для опанування Tomahawk потрібен рік, і американці не будуть нікого навчати.
"Єдиний спосіб, у який буде запущено Tomahawk, – це якщо його запустимо ми, а ми цього не збираємося робити", – сказав американський президент.
Наступного після цієї заяви дня Зеленський під час виступу на засіданні Євроради пояснив, що далекобійна зброя, надана Україні, дасть можливість режиму нелегітимного президента країни-агресора РФ Володимира Путіна відчути реальні наслідки розв'язаної в Україні війни.
"Я закликаю вас підтримати все, що допоможе Україні отримати такі можливості, адже це справді суттєво впливає на Росію. І ця далекобійна зброя є не тільки у США – вона також є в деяких європейських країнах, зокрема Tomahawk. Ми вже говоримо з країнами, які можуть допомогти. І просто подивіться, яким знервованим став Путін, коли ця тема з'явилася. Він розуміє, що далекобійна зброя може справді змінити хід війни", – сказав глава Української держави.
Контекст:
Напередодні зустрічі із Зеленським Трамп провів телефонну розмову з Путіним і анонсував їхню зустріч у Будапешті, яку згодом відклав. Натомість міністерство фінансів США запровадило санкції проти російських нафтових компаній "Роснефть" і "Лукойл", повністю заблокувавши їхній доступ до американської фінансової системи. Трамп висловив сподівання, що це спонукає нелегітимного президента країни-агресора до переговорів.