Подоляк: Росія хоче повернути себе до глобального порядку денного як лідер, який "має право щось диктувати"

Подоляк вважає РФ "ідеальним пацієнтом", який потребує "терапії"
Фото: Михайло Подоляк / Facebook

Наразі російські окупанти намагаються перевести війну в максимально затяжний формат, щоб "пограти у виснаження", написав 8 серпня у Facebook радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

До нової "гри" Росії, на думку Подоляка, входять затягування війни, розрахунок на інформаційну втому, створення і підтримку "нових точок напруги" (радник глави ОП навів приклади – Тайвань, Косово, Африка), тоншу інформаційну роботу з дискредитації будь-якої допомоги Україні та "нескінченні спроби деморалізувати наші Збройні сили та суспільство".

"То що відбувається? Усе банально – Росія хоче повернути себе в глобальний порядок денний як лідер, який "має право щось диктувати". І запропонувати світу кілька варіантів "тимчасового фіналу". Або переговори з їхніми ультимативними умовами, або війна на виснаження, але без активного постачання Україні РСЗВ та іншої далекобійної артилерії", – написав він.

Радник глави ОП зазначає, що ставку зроблено не тільки й не стільки на виснаження України, а радше на "виснаження політичної волі частини західних політичних еліт", серед частини яких поширений міф про непереможність РФ та бажання повернутися до "довоєнних" відносин із країною-агресором.

Проте, на переконання Подоляка, жодні сценарії реального закінчення війни не дієві, крім завдання тактичної військової поразки РФ, "навіть якщо це важко та ресурсно надзвичайно затратно", а слухати "пропозиції" Росії – означає, іти очевидно програшним шляхом.

"І чому країни-партнери не зрозуміють остаточно, що Росія – це не монстр, на якого треба дивитися з побоюванням, а ідеальний пацієнт, який вимагає невідкладної світової спеціалізованої терапії?" – резюмував Подоляк.

Контекст:

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Переговори про закінчення війни Україна та Росія вели на рівні делегацій. У лютому – березні відбулося чотири очні раунди (останній – 29 березня в Туреччині). Крім того, делегації зустрічалися у відеоформаті.

Переговорний процес припинено, бо з російського боку немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України 17 травня. Президент США Джо Байден 31 травня заявив, що переговори України з Росією "зайшли в глухий кут" не з провини Києва.

У Кремлі неодноразово вимагали капітуляції України та згоди на умови РФ. Путін заявив 7 липня, що РФ, "по правді, серйозно поки нічого не починала" у війні проти України, але не відмовляється і від мирних переговорів.

Президент України Володимир Зеленський наприкінці червня говорив, що час для переговорів України з Росією ще не настав, Україна вступить у них, коли забезпечить собі "сильну позицію". У липні Зеленський заявив, що українці після всіх трагедій за час війни не налаштовані на переговори з Росією. За його словами, "суспільство вважає, що спочатку мають звільнити всі території, а потім уже можна буде домовлятися".

Наприкінці липня президент України висловив думку, що участь Путіна в переговорах неможлива. "На сьогодні мені здається, що єдина можлива модель говорити з кимось іншим, а не із сучасним лідером РФ", наголосив Зеленський.