Полонені захисники України не знали, що їх везуть на обмін, думали, що їдуть на етап – Монастирський

Монастирський зустрівся з Прокопенком і Волинським у Туреччині
Фото: ЕРА
Російські окупанти не повідомляли українцям, яких 21 вересня звільнили під час обміну полоненими, що їх везуть на обмін. Про це міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський розповів під час брифінгу 22 вересня, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

"Хлопці не знали, куди їдуть. Фактично вони не розуміли, де перебувають, – йдеться про командирів, про Дениса Прокопенка, Святослава Паламаря, Дениса Шлега, про наших хлопців із Національної гвардії. Вони були, очевидно, в одному місці – вони порівняли місця, де їх утримували, – це були одиночні камери, фактично на території Росії", – сказав Монастирський.

Більшість українських військовополонених утримують в Оленівці, як і повідомляли раніше, зазначив глава МВС.

"Вони не знали, куди їдуть. Думали, чи їдуть вони на етап, чи на якісь судилища, які їм обіцяли, про які їм постійно говорили на допитах. Коли ми їх зустріли, вони запитували, кого ще обміняли, спілкувалися з представниками Головного управління розвідки про те, щоб повернути всіх", – продовжив Монастирський, пообіцявши, що Україна зробить усе заради визволення з полону своїх громадян.

Контекст:

21 вересня стало відомо про звільнення з російського полону 215 українців, із них 108 –  азовців. Росії передали 55 російських військових і підозрюваного в держзраді народного депутата України, кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука. Його обміняли на 200 українських захисників.

Серед звільнених – командири маріупольського гарнізону: Денис Прокопенко (Редіс) – командир окремого загону спеціального призначення "Азов", Сергій Волинський (Волина) – в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти, Святослав Паламар (Калина) – заступник командира полку "Азов" із роботи з особовим складом, Денис Шлега – командир 12-ї бригади оперативного призначення імені Дмитра Вишневецького.

Обмін відбувався у кількох країнах. Монастирський і начальник ГУР Міноборони України Кирило Буданов зустрічали командирів в Анкарі. Згідно з домовленостями, командири залишаться в Туреччині до кінця війни і будуть там під протекторатом президента країни Реджепа Ердогана.

Усього за час повномасштабного вторгнення Україна під час обмінів звільнила з російського полону 802 своїх громадян, відбулося 20 обмінів.