Польща готова до нової хвилі біженців – очільник "Фронту допомоги Україні"
За його словами, станом на кінець листопада Польща "не бачить проблем" у випадку нового притоку біженців. Країна здатна й надалі приймати людей, які тікають від розв'язаної Росією війни.
"Наразі ми не бачимо будь-якої проблеми у випадку нової хвилі біженців. У польської влади також є напрацювання. Тут є центри прийняття біженців... Один із них вміщував приблизно 9 тис. біженців у період березень – квітень", – розповів Дмитришин.
За його словами, зокрема, у Варшаві є два великі центри, здатні прийняти кілька тисяч біженців. Окрім того, від початку війни уряд і місцева влада створили програми, спрямовані на фінансову підтримку українців.
"Це і допомога із житлом, допомога для дітей, соціальне, медичне страхування. Ми також як волонтерські організації маємо досвід і готуємося зараз. Поки не бачимо збільшення руху з українського боку, але ми готові приймати більшу кількість біженців", – наголосив голова фонду.
Контекст:
За даними ООН станом на 22 листопада, приблизно 1,5 млн українців набули в Польщі статусу тимчасового захисту.
Уряд Польщі скасував норму, за якою українські біженці, які в'їхали у країну після 24 лютого і працювали віддалено, мали подати декларацію про доходи й почати сплачувати податки за місцем проживання. Це дає можливість біженцям вибирати, де вони хочуть платити.
10 листопада money.pl опублікувало опитування, згідно з яким працевлаштовані українські біженці у Польщі покращили рівень життя порівняно з тим, як вони жили вдома. Набагато краще жити стало 51,1% українців, які переїхали, 36,7% не бачать різниці, приблизно 12% опитаних відповіли, що живуть гірше, бо втратили високооплачувану роботу в Україні.