Польська розвідка: Заяви про переговори – це спроба тиску на Україну на користь Кремля
Заяви західних політиків про ймовірність початку перемовин із Росією свідчать про спроби впливати на Україну на користь Кремля, заявив представник міністра – координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин. Про це 7 грудня він сказав PAP. Новина доступна за передплатою, її цитує телеканал TVP Info.
Аналіз інформаційних ефектів таких заяв свідчить про дії, спрямовані на тиск на українську сторону з метою розпочати переговори з Росією. Такі дії зараз дають Росії кілька переваг, тоді як для України вони здаються пасткою, сказав Жарин.
На його думку, початок перемовин у ситуації, що склалася, продемонстрував би, що Росія досягла поставлених цілей.
"Якщо українська влада так вчинить, вона надішле сигнал про те, що зацікавлена у припиненні війни на нинішньому етапі й визнанні статусу-кво, або принаймні розглядає таке рішення. Це можуть сприйняти як капітуляцію, і це може викликати різку реакцію українського суспільства, а в підсумку призвести до послаблення довіри до влади у Києві й подальшої внутрішньої дестабілізації країни. Так у Росії з'являться нові можливості діяти проти України", – вважає Жарин.
Контекст:
За місяці після початку повномасштабного вторгнення Путін вимагав від України припинити вогонь і негайно сісти за стіл перемовин, відкинувши, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.
У відповідь президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче досягти домовленості із РФ, але з нинішнім президентом це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав він.
10 листопада Зеленський сказав, що не відкидає переговорів із РФ про закінчення війни. Він наголосив, що, "окрім ультиматумів, нічого не чув від чинного президента РФ", але "не зачинив дверей". Про умови, які увійшли до української формули миру, Зеленський говорив на засіданні Генасамблеї ООН 22 вересня та на саміті G20 15 листопада. Спочатку в ній було п'ять пунктів, тепер стало 10.
16 листопада український президент повідомив, що "отримував сигнали від партнерів" щодо бажання Путіна провести перемовини. У відповідь Зеленський "запропонував публічну форму [переговорів], тому що Росія веде з Україною війну публічну".
3 грудня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Росії можна надати гарантії її безпеки, якщо Москва погодиться на переговори щодо миру в Україні. Французький президент згадав побоювання президента Росії Володимира Путіна, що НАТО прийде до кордонів РФ.
На заяву Макрона негативно відреагували в Україні – Макрону відповіли голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія, радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, секретар РНБО Олексій Данілов. Також заяву французького президента прокоментували у Фінляндії.