Порошенко: Кремлю обов'язково потрібна війна. Там, де є Росія, – чекай на біду
П'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко заявив, що Росія не вміє жити в мирі зі своїми сусідами.
П'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко 23 жовтня на Спеціальному Київському безпековому форумі заявив, що російській владі обов'язково потрібна участь їхньої країни у війні, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Агресія Росії – не лише проти України, а проти всього цивілізованого світу. Саме так її треба сприймати. Жодна пандемія не послаблює російські загарбницькі апетити. Кремль не вміє жити в мирі зі своїми сусідами. Кремлю обов'язково потрібна війна. Там, де є Росія, – чекай на біду", – сказав Порошенко.
Він вважає, що нинішня українська влада не гарантує невідворотності європейського курсу розвитку країни.
"Європейська ідентичність України вже ні в кого не викликає сумнівів. У першу чергу, у народу України. Європейський та євроатлантичний курс – візія України як невід'ємної частини демократичного світу. Ми розпочали цей рух. На жаль, не було забезпечено його незворотність. І зараз намагаються все перебудувати. Чого варта лише ініціатива щодо зменшення чисельності української армії і скорочення її фінансування. Я дуже сподіваюся, що ті "слуги", які в останній день були на Донбасі, почули, що про це думають бійці на фронті. Вони так і не зрозуміли, що мир із неоімперською Росією неможливий", – підкреслив нардеп.
На його думку, чинна влада шкодить українській державності та незалежності.
"Надзвичайно важливим є імунітет української ідентичності. І боронь боже у процесі побудови храму нашої незалежності йти на уклін до російського шовінізму. Бо знову втратимо себе, свою державність і незалежність. Прикро і болісно, що саме це ми сьогодні і спостерігаємо. На жаль, "зелена" влада непрофесійним, популістським, шарлатанським лікуванням послаблює український імунітет", – резюмував Порошенко.
Після незаконного референдуму 16 березня 2014 року Росія анексувала український півострів Крим. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
Після анексії Криму Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
Порошенка обрали главою держави 25 травня 2014 року в першому турі позачергових президентських виборів, які призначили після втечі з країни попереднього президента Віктора Януковича. Порошенка підтримало 54,7% виборців. Його найближчого суперника – лідерку партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко – 12,81%. На виборах президента України 2019 року Порошенко зазнав поразки. У другому турі його підтримало 24,45% виборців, 73,22% – віддали свої голоси за актора Володимира Зеленського.