Порошенко: Скерування на Донбас технічної оцінної місії ООН допомогло б обговоренню питання введення миротворців
Президент України Петро Порошенко підкреслив, що вважає введення миротворчої місії ООН "вирішальним фактором" для встановлення миру на Донбасі.
Скерування на Донбас оцінної місії Організації Об'єднаних Націй могло б посприяти обговоренню питання введення миротворчої місії ООН. Про це під час дебатів у Генасамблеї ООН, присвячених ситуації в Україні, 20 лютого заявив український президент Петро Порошенко, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Ще в березні 2015 року я звернувся до Ради Безпеки ООН із проханням розмістити на території України миротворчу операцію під егідою ООН. Ця ініціатива була заблокована Російською Федерацією, яка відкинула можливість повноцінного залучення ООН до врегулювання конфлікту. Російська Федерація спотворила саму ідею і цілі миротворчої операції в Україні", – сказав президент.
Він підкреслив, що вважає введення миротворчої місії ООН "вирішальним фактором" для встановлення миру на Донбасі.
"Ми готові до змістовного обговорення цієї ініціативи. І технічна оцінна місія, яку генеральний секретар ООН міг би направити на Донбас для вироблення відповідних варіантів, безумовно, допомогла б цьому обговоренню", – сказав президент.
Порошенко додав, що Україна виступає за розгортання миротворчої місії по всій тимчасово окупованій території, а також за повне виведення російських військ і озброєнь з української території та розпуск усіх незаконних органів і структур.
У квітні 2014 року на сході України почався збройний конфлікт. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Україна, США та низка інших держав звинувачують РФ у втручанні в конфлікт: використанні регулярних військ у бойових діях на боці бойовиків, постачанні їм зброї та фінансовій підтримці. Російське керівництво відкидає ці звинувачення і стверджує, що РФ не є стороною протистояння.
Українська сторона неодноразово заявляла про затримання і загибель російських солдатів у зоні бойових дій. У відповідь у РФ стверджували, що на Донбасі воюють російські добровольці.
Представники України, Росії, США, Німеччини та Франції ведуть переговори про розміщення миротворців на Донбасі з вересня 2017 року.
У квітні 2018 року президент України Петро Порошенко повідомив, що понад 40 країн готові брати участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.
8 листопада, представник України у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук повідомив, що параметри введення на схід країни миротворчої місії ООН узгоджено приблизно на 30%.