Посол Мельник заявив, що українські біженці не хочуть залишатися у Німеччині, у ФРН не згодні

Мельник заявив, що українці їдуть уже давно з ФРН, і що "з цієї країни їде більше людей, ніж приїжджає"
Фото: ЕРА
Посол України в Німеччині Андрій Мельник у коментарі Bild 13 червня заявив, що українці, які були змушені покинути свої домівки через війну, їдуть із Німеччини, бо не почуваються бажаними гостями.

Він заявив, що українці їдуть уже давно з ФРН і що "з цієї країни їде більше людей, ніж приїжджає". Мельник висловив думку, що Берліну варто замислитися, чому у багатьох українців "немає бажання залишатися тут".

Міністр внутрішніх справ Баварії Йоахім Геррман у коментарі Bild заперечив Мельнику. На його думку, "загальна кількість біженців почувається комфортно".

Посадовець також розповів, що спілкувався з українськими біженцями, які зараз перебувають у Баварії. Вони "налаштовані позитивно і здивовані тим, як їх добре приймають", запевнив Геррман. Він зазначив, що українські біженці відрізняються від інших тим, що "від початку хочуть повернутися на батьківщину".

Контекст:

Із 24 лютого, коли почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, країну до 9 червня покинуло 7,4 млн людей. Згодом 2,4 млн повернулися. У Німеччині зареєструвалося приблизно 780 тис. українців, із них понад 565 тис. беруть участь у програмах підтримки. Такі дані наводить управління верховного комісара ООН у справах біженців.

Президент України Володимир Зеленський казав 11 травня, що більшість українців хоче повернутися додому. За даними Держприкордонслужби, через західний кордон України вже місяць в'їжджає більше громадян, ніж виїжджає із країни.