"Потрібно посилювати санкції. Не послаблювати". В ОП відреагували на зникнення згадки про хмарні сервіси з повідомлення про санкції ЄС проти Росії
"Спочатку Рада ЄС оголошує про блокування для Росії хмарних сервісів Євросоюзу в шостому пакеті санкцій. Потім Європейська рада редагує повідомлення, видаляючи звідти згадки про хмарні технології. Жодних уточнень чи пояснень від офіційних осіб. Ми маємо посилювати санкційний тиск. Не послаблювати", – заявив він у Twitter 7 червня.
Європейська рада схвалила шостий пакет санкцій проти РФ 3 червня. Того самого дня рішення опублікували в Офіційному журналі ЄС. У пресрелізі Євроради була згадка про хмарні технології, а в опублікованому в журналі рішенні її немає.
Український активіст та блогер Антон Швець зазначив, що пресреліз редагували, прибравши з нього згадки про хмарні сервіси.
Контекст:
4 травня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала шостий пакет санкцій проти РФ. Очікували, що до нього ввійде нафтове ембарго.
Останньою країною, яка блокувала цей санкційний пакет, була Угорщина. Обговорювали, зокрема, варіанти відтермінування ембарго для цієї держави та виплату компенсацій. 9 травня фон дер Ляєн провела переговори з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Вона сказала, що є прогрес, але потрібна подальша робота.
30 травня у Брюсселі відбувся дводенний саміт ЄС. Орбан перед самітом заявив: його країна підтримає введення ембарго на нафту з Росії за умови, що знайдуть рішення щодо безпеки постачання енергоносіїв для неї. Він також назвав "непоганою" ідею виключити із санкцій постачання нафти трубопроводами.
Того самого дня до Ради ЄС звернувся президент України Володимир Зеленський, він закликав погодити шостий пакет санкцій та ембарго. У ніч на 31 травня глава Європейської ради Шарль Мішель повідомив про досягнення домовленості щодо часткового обмеження постачання до Європейського союзу російської нафти.
Посли ЄС затвердили шостий пакет санкцій 2 червня.
Європейська рада затвердила новий пакет санкцій 3 червня. До нього входить низка обмежень: персональні санкції проти бізнесменів членів сімей олігархів та кремлівських чиновників, поетапна відмова від російської нафти, зупинення мовлення трьох російських каналів ("Россия РТР" / "РТР-Планета", "Россия 24" і "ТВ Центр – Международный"), низка експортних обмежень та від'єднання від системи SWIFT трьох банків, зокрема найбільшого у країні – "Сбербанка".