"Повторює риторику російської пропаганди". Український посол розкритикував заяву глави МЗС Ізраїлю

Корнійчук закликав дипломатичне керівництво Ізраїлю використовувати коректну термінологію щодо загрози українському суверенітету
Фото: Embassy of Ukraine in the State of Israel / Facebook
Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук заявив, що був "глибоко вражений" коментарями міністра закордонних справ Ізраїлю Яіра Лапіда щодо загрози вторгнення Росії в Україну. Заяву Корнійчука опубліковано 3 лютого на сторінці посольства у Facebook.

"Хочу нагадати пану міністру, що це не "конфлікт" – це війна, яку Росія агресивно й цинічно веде проти України. Шкода, що пан Лапід не помітив війни в центрі Європи, яка триває вже вісім років. На жаль, пан міністр повторює риторику російської пропаганди та ігнорує тривожні повідомлення своїх найсильніших союзників – США, Великобританії та ЄС – щодо високої ймовірності повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну", – написав посол.

Корнійчук запропонував Лапіду провести телефонну розмову "не лише з міністром закордонних справ держави-агресора", а й з українською стороною, щоб замість "використання російських кліше" побачити реальну картину.

Він також запропонував ізраїльським посадовцям скористатися запрошенням президента України й відвідати Київ, як це вже зробили їхні американські, британські та європейські колеги.

"Поділяючи занепокоєння Ізраїлю щодо ядерної програми Ірану, наважуся припустити, що, якщо в Європі вибухне повномасштабна війна, Ізраїль залишиться віч-на-віч з іранською загрозою", – додав посол.

Після цієї публікації МЗС Ізраїлю викликало українського посла, повідомляє видання The Jerusalem Post. Дати зустрічі Корнійчука із заступником глави МЗС Ізраїлю ще не призначили.

Лапід в інтерв'ю, опублікованому 2 лютого у виданні Axios, заявив, що найближчим часом не бачить імовірності насильницького протистояння між Росією та Україною. Він додав, що Ізраїль перебуває у складній ситуації, оскільки має тісні стосунки як із Росією, так і з Україною, і має "діяти з обережністю щодо російсько-української кризи". Міністр також висловив стурбованість тим, що події в Україні відвертають увагу від ядерних перемовин з Іраном, які відбуваються у Відні.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною і в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною.

У Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.

США, як повідомила заступниця держсекретаря США Венді Шерман наприкінці січня, вбачають усі ознаки того, що президент РФ Володимир Путін має намір застосувати військову силу проти України "зараз чи, можливо, у середині лютого". Проте невідомо, чи ухвалив він остаточне рішення, зазначила вона.

Президент України Володимир Зеленський 28 січня заявив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а заяви західних лідерів про швидкий початок війни шкодять українській економіці.

Після цього в Білому домі заявили, що більше не називатимуть імовірне вторгнення Росії в Україну "неминучим".