Повторний наступ Росії з боку Білорусі можливий, РФ може збільшити чисельність військ біля кордону за дві доби – Кривонос

Кривонос: Навіть те, що зараз невеликі війська є, через дві доби там уже може бути значно більша кількість
Фото: president.gov.ua
Існують ризики повторного наступу Росії з боку Білорусі, він може розпочатися у разі вигідної для РФ ситуації. Про це колишній заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони, заступник командувача Сил спецоперацій у 2016–2019 роках генерал Сергій Кривонос розповів 6 червня в ефірі "Радіо Свобода".

"Ситуація може повторитися. З урахуванням того, що основне завдання росіян – продовжити розтягувати сили та засоби, які ми маємо, по всій території України. Вони зараз мають чудову спроможність перекидання військ уздовж наших кордонів. Протягом останніх 15–20 років на всіх навчаннях річних росіяни ці питання опрацьовували, тому навіть те, що зараз невеликі війська є, через дві доби там уже може бути значно більша кількість. Вони спроможні це робити професійно та підготовлено. Щодо загрози для Чернігівської, Сумської, Київської, Житомирської та Рівненської областей – вона зберігається. Росіяни можуть, у разі вигідної для них ситуації, почати наступ або активну роботу диверсійно-розвідувальних груп у нашій прикордонній смузі", – сказав Кривонос, який у лютому – березні командував обороною аеропорту "Жуляни".

Президент України Володимир Зеленський заявляв учора, що ризики повторного вторгнення з боку Білорусі є мінімальними, пише ZN.UA.

"Ми готуємося до всіх ризиків вторгнення, але поки що наші аналітики, експерти не бачать реальних ризиків повторного вторгнення з Білорусі", – говорив Зеленський.

Кривонос, коментуючи цю заяву, зазначив, що "у кожного є свій погляд". "Українські аналітики та президент не бачили безпосередньо початку вторгнення у лютому", – додав він.

Контекст:

Російські війська з 24 лютого заходили в Україну, зокрема, з Білорусі, хоча за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення РФ міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає.

Також із території Білорусі Росія періодично запускає по українських об'єктах ракети.

У квітні ЗСУ витіснили російські війська з північних областей країни, окупанти відійшли на територію Білорусі, де, зокрема, продавали та відправляли додому награбоване в Україні. Звідти були передислоковані на російську територію, а потім знову в Україну.

Західні країни вважають Білорусь співучасницею РФ в агресії проти України і вводять санкції не лише проти Росії, а й проти Білорусі.

Наприкінці травня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про необхідність "негайно створювати" оперативне командування біля кордону з Україною і доручив сформувати "народне ополчення".

За інформацією Генштабу ЗСУ станом на 6 червня, на території Білорусі вздовж кордону з Україною залишаються окремі підрозділи військ РФ, які мають на озброєнні комплекси "Іскандер-М", "Панцир-С1", зенітні ракетні системи С-400 та літаки оперативно-тактичної авіації.