"Працюємо над "планом А". Зеленський заявив, що Україна працює над тим, щоб фінансова підтримка з боку США тривала

Зеленський зазначив, що обговорював допомогу для України з американськими конгресменами
Фото: EPA

Президент України Володимир Зеленський вважає, що скорочення фінансової допомоги Україні з боку США не буде. Про це він заявив журналістам у Вашингтоні 21 вересня, повідомив кореспондент видання "ГОРДОН".

Президент сказав, що Україна не думає про "план Б" у разі скорочення фінансування з боку США.

Він зазначив, що разом із командою спілкувався із представниками Конгресу США.

"Їм дуже сподобалося, вони отримали всі відповіді. Вони мені сказали: "Ми отримали все... Ми багатьох речей не розуміли". І тому я думаю, що буде нормальний результат. [...] 100% вам сьогодні ніхто нічого не гарантуватиме. Але ми працюємо над "планом А", – сказав Зеленський.

У серпні Білий дім надіслав запит до Конгресу США щодо $24 млрд на видатки, пов'язані з війною в Україні.

Контекст:

США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах ініціативи USAI у тривалішій перспективі – укладаючи контракти із промисловістю на виробництво зброї.

Про попередній пакет допомоги для України США оголосили 21 вересня. До нього, зокрема, увійшли ракети AIM-9M для протиповітряної оборони, додаткові боєприпаси для систем HIMARS, системи ППО Avenger, 155-мм артилерійські снаряди, включно з касетними DPICM, та інше. Як зазначили в Пентагоні 21 вересня, США виділили понад $44,5 млрд допомоги Україні у сфері безпеки від початку правління адміністрації президента Джо Байдена, зокрема понад $43,9 млрд – із початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року.

Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки використовує програми безоплатного передання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який застосовуватимуть у разі потреби.