Президент Фінляндії заявив, що Мінські угоди необхідно переглянути
Мінські угоди необхідно переглянути для розв'язання кризи між Україною та Росією. Про це 4 лютого заявив президент Фінляндії Саулі Нійністьо, повідомляє Reuters.
Нійністьо зазначив, що про Мінські угоди протягом останніх років говорять мало, але у своїй останній розмові з президентом РФ Володимиром Путіним останній наголосив на їхній важливості.
"Найімовірнішим рішенням у цій ситуації може бути виконання Мінських угод або досягнення значного прогресу у їхній реалізації", – сказав він.
Політик вважає однією з найскладніших тем для врегулювання в цих угодах вимогу Росії надати окупованій РФ території Донбасу автономного статусу і права вето на зовнішні відносини України.
Контекст:
Одразу після анексії Криму у 2014 році Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри оприлюднені Україною факти і докази.
Перемовини щодо врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи (Україна – ОБСЄ – Росія) та "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).
12 лютого 2015 року у Мінську на той час лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд та Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів до місцевих органів влади тощо. Поки що Мінських угод не виконали.
Україна і західні країни регулярно звинувачують РФ у порушенні Мінських угод.
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов 31 січня заявив, що виконання Мінських угод означає руйнацію України.
"Коли їх підписали під дулом російської гармати, а німці та французи дивилися, усім розумним людям уже було зрозуміло, що реалізувати ці документи неможливо", – наголосив Данілов.