Прифронтовим територіям Донбасу взимку загрожує гуманітарна криза – ООН
Лубрані сказала, що цього року гуманітарні установи системи ООН планують підтримати 1,9 млн жителів із-поміж найуразливіших верств з обох боків лінії розмежування. Поки є лише 27% від необхідної суми – приблизно $45,4 млн, тоді як потрібно $168 млн, уточнила вона.
"Без фінансування, гуманітарного доступу і гарантій безпеки ми не можемо дістатися постраждалих унаслідок збройного конфлікту і забезпечити їм надання допомоги, без якої вони можуть загинути вже цієї зими. Ідеться про надання їм харчових продуктів, ліків, чистої води, ковдр, палива для обігріву приміщень і гігієнічних наборів. Якщо фінансування не буде доступним, це означає, що ми зможемо допомогти менше ніж половині людей із тих 1,5 млн осіб, яким хочемо допомогти до кінця 2021 року", – сказала Лубрані.
Гарсіа закликав донорів виділити хоча б $49 млн – мінімальну суму, необхідну для фінансування невідкладних проєктів. За його словами, ці кошти потрібно зібрати протягом найближчих п'яти місяців.
"Нам надає допомогу міжнародна спільнота, вона була дуже щедрою протягом усіх років, починаючи з 2014 року більше ніж $0,5 млрд у вигляді гуманітарної допомоги було надано Україні для пом'якшення страждань тих, хто потерпав унаслідок конфлікту. Але якщо ми не отримаємо більше грошей, усі ми – міжнародна спільнота, партнери-виконавці – будемо відповідальними за величезну гуманітарну кризу. Тому ми ще раз звертаємося до донорів. Якщо ми отримаємо гроші, зможемо забезпечити шкільними підручниками тисячі дітей, харчовими продуктами більше ніж 33 тис. осіб, допомогти 107 тис. відремонтувати житло, 36 тис. людей похилого віку надати воду і санітарні засоби, допомогти в обладнанні лікарень з обох боків лінії розмежування", – додав він.
Контекст:
Відразу після анексії Криму 2014 року Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло приблизно 13 тис. осіб.
Згідно з даними ООН станом на 18 серпня, критичні гуманітарні потреби має 3,4 млн жителів Луганської та Донецької областей з обох боків лінії розмежування.