Проєкт Ахметова "Серце Азовсталі" для захисників Маріуполя почав приймати заявки. Як отримати допомогу
Фонд надаватиме допомогу воїнам ЗСУ, Нацгвардії, полку "Азов", поліцейським, прикордонникам, рятувальникам, морським піхотинцям, представникам територіальної оборони, військовим медикам та іншим підрозділам, які захищали Маріуполь.
Зокрема, захисникам Маріуполя забезпечать лікування, реабілітацію, протезування, юридичну, правозахисну та психологічну підтримку.
Також допомогу від фонду надаватимуть сім'ям захисників, які загинули, зникли безвісти або перебувають у полоні.
За словами директорки зі зв'язків з громадськістю компанії СКМ Наталії Ємченко, кожен захисник Маріуполя має право на гідну підтримку сьогодні і гідне майбутнє завтра.
"Саме тому Ахметов доручив створити "Серце Азовсталі" як дієву систему підтримки з повагою до подвигу героїв і до їхньої гідності", – наголосила вона під час презентації проєкту.
За словами захисника Маріуполя, полковника Сергія Совинського, одним із головних моментів у роботі фонду має стати адресна допомога сім'ям загиблих у Маріуполі героїв, а капітан Олександр Чоловський, який також захищав Маріуполь, наголосив на психологічній підтримці захисників, які через травми більше неспроможні повернутися на фронт.
Залишити заявки на отримання допомоги захисники Маріуполя та члени їхніх сімей можуть:
- на сайті "Сталевий фронт" у розділі "Серце Азовсталі";
- надіславши лист за адресою heart.azovstal@gmail.com;
- зателефонувавши або залишивши повідомлення в месенджері: +38 (068) 083 88 00.
Контекст:
Маріуполь російські війська оточили у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Із початку березня він перебував у блокаді, з другої половини травня місто – у повній окупації.
У промзоні "Азовсталі" перебували останні захисники Маріуполя перед операцією з їхнього виведення.
За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.