Путін буде готовим до нових сюрпризів. Ми мусимо продовжувати підтримувати Україну – ексрадниця президента США

Путін дістав відсіч від партнерів України, на яку не очікував, підкреслила експертка
Фото: EPA

Президент Росії Володимир Путін нарощуванням військових сил біля кордонів України планував залякати Європу і країни НАТО. Про це 16 лютого під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму, присвяченої ймовірному вторгненню Росії в Україну, заявила Фіона Гілл, старша наукова співробітниця Брукінгського інституту, спеціальна радниця президента США у справах Росії та Європи у 2017–2019 роках, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Вони думали, що розташування такої кількості військових, проведення навчань у такому безпрецедентному форматі залякає не лише Україну, але також і НАТО, і Європу. Вони очікували на капітуляцію, але отримали іншу реакцію", – зауважила вона.

За словами Гілл, Путін прорахувався, він дістав відсіч від партнерів України, на яку не очікував.

"Путін отримав реакцію, на яку не сподівався. Але всі ми на міжнародній арені, не лише на європейському континенті, мусимо продовжувати говорити: "Україна не мусить боротися сама з собою, вона має бути єдиною всередині, бо Путін буде готовим до нових сюрпризів", – наголосила експертка.

Гілл закликала союзників України бути готовими до них.

"Ми мусимо продовжувати неухильно підтримувати Україну", – заявила вона.

Контекст:

США, НАТО та Україна неодноразово заявляли про нарощування російських військ поблизу українського кордону. Штати й Альянс закликали Росію до деескалації напруження на кордоні України.

У Білому домі проінформували 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі. 11 лютого, за даними The Guardian, Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав зауважив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.

Міністр оборони України Олексій Резніков 6 лютого заявив, що ймовірність значної ескалації з боку Росії оцінюють як низьку. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військових, включно з повітряним і морським компонентом. 14 лютого Резніков зазначив, що РФ не створила жодного ударного угруповання поблизу кордону з Україною.

11 лютого низка країнзокрема США, закликали своїх громадян терміново покинути Україну через імовірну ескалацію.

Президент України Володимир Зеленський заявив 12 лютого, що влада розуміє ризики, але, на його думку, в інформаційному просторі зараз надто багато інформації щодо ймовірного вторгнення РФ в Україну, яка провокує паніку.

15 лютого у міноборони РФ заявили, що підрозділи Західного і Південного військових округів починають повернення з навчань у місця постійної дислокації залізницею й автомобільним транспортом.

Водночас у Білорусі тривають спільні з РФ навчання "Союзна рішучість  2022". У них із боку Росії беруть участь війська Східного військового округу і ПДВ.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив 15 лютого, що Альянс поки не бачить ознак деескалації і скорочення кількості російських військ біля кордонів з Україною. Він зазначив, що з Москви надходять сигнали щодо готовності продовжувати дипломатичні зусилля.