"Путін дав світові стимул відмовитися від російського газу". Байден доручив ввести санкції проти "Північного потоку – 2"

Санкції проти "Північного потоку – 2" є частиною першого траншу обмежень у відповідь на агресію РФ проти України, сказав Байден
Фото: ЕРА
Президент США Джо Байден доручив своїй адміністрації ввести санкції проти Nord Stream 2 AG – компанії-оператора російського газопроводу "Північний потік – 2". Про це повідомив сайт Білого дому 23 лютого.

"Відтоді, як Росія почала розгортання військ на українському кордоні, Сполучені Штати тісно співпрацюють із нашими союзниками та партнерами, щоб забезпечити сильну, консолідовану відповідь. Як я вже говорив під час зустрічі з канцлером [Німеччини Олафом] Шольцом на початку цього місяця, Німеччина була лідером у цих зусиллях, і ми тісно координували наші зусилля щодо зупинки трубопроводу "Північний потік – 2" у разі подальшого вторгнення Росії в Україну", – заявив Байден.

Він нагадав, що 22 лютого Німеччина вирішила зупинити сертифікацію газопроводу.

"Сьогодні я доручив своїй адміністрації ввести санкції проти компанії Nord Stream 2 AG та її корпоративних керівників. Ці кроки є ще однією частиною нашого першого траншу санкцій у відповідь на дії Росії в Україні", – наголосив Байден.

США без вагань робитимуть нові кроки в цьому напрямі, якщо Росія продовжить ескалацію, сказав глава Білого дому.

"Своїми діями президент [Росії Володимир] Путін дав світові потужний стимул відмовитися від російського газу та перейти на інші види енергії", – додав Байден і подякував Шольцу "за партнерство і відданість прагненню притягнути Росію до відповідальності".

Контекст:

Будівництво "Північного потоку – 2", який має з'єднати РФ і ФРН дном Балтійського моря в обхід України, повністю завершено. 29 грудня 2021 року голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що перша та друга нитки газопроводу наразі під робочим тиском і "цілком готові до експлуатації".

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають трубопровід загрозою для енергетичної безпеки Європи.

22 лютого влада Німеччини заявила, що зупинить сертифікацію "Північного потоку – 2".

Рішення про зупинення сертифікації газопроводу ухвалили після того, як Путін 21 лютого оголосив про визнання "незалежності" окупованих територій України й підписав відповідні укази у присутності ватажків незаконних збройних формувань "ДНР" і "ЛНР" Дениса Пушиліна та Леоніда Пасічника. Укази офіційно передбачають введення російських військ на територію ОРДЛО для "підтримання миру".

Президент України Володимир Зеленський вважає, що рішення про зупинення сертифікації газопроводу має стати безповоротним.