Путін не витримає багаторічної війни проти України – Зеленський

Зеленський відповів, чи може війна в Україні піти за сирійським сценарієм
Фото: president.gov.ua
Президент країни-агресора РФ Володимир Путін не витримає багаторічної повномасштабної війни проти України. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю бразильському мовнику Globo, яке опублікували 31 липня на YouTube-каналі Офісу президента України.

Журналіст поставив Зеленському запитання щодо проксі-війни, яку Росія багато років веде в Сирії, і запитав, чи може з Україною статися те саме.

"Не може – Путін не проживе стільки років. І він у цьому темпі, у якому воює з нами, не воював у Сирії. І хоча там страшні страждання і руйнації, але це інша війна... Уся армія РФ бореться сьогодні з Україною, уся армія прийшла на нашу землю", – сказав він.

Зеленський зазначив, що світ не об'єднався довкола сирійської трагедії, і це була помилка.

"Він [Путін] помре  це абсолютно зрозуміло. І 10 років він не витримає. Він не та фігура вже",  сказав Зеленський.

Контекст:

Воєнний конфлікт у Сирії триває із 2011 року. У бойових діях у різний час брали участь сирійські урядові війська, повстанці, радикальні ісламісти, курди, бойовики "Ісламської держави", а також збройні сили РФ, США, Ірану й Туреччини. Війна призвела до глибокої гуманітарної кризи в країні. ООН у травні цього року повідомляла, що 15,3 млн громадян країни потребують гуманітарної допомоги, це становить майже 70% населення Сирії. А серія землетрусів, які сталися в лютому, лише погіршила ситуацію в країні.

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської і Харківської областей.

5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході та півдні країни.