Путін нічого не може зробити Україні, він і далі програватиме на полі бою – ексочільник ЦРУ
За словами Петреуса, Путін "програє", незважаючи на "значні, але відчайдушні" дії у війні, а президент Володимир Зеленський і Україна "мобілізувалися набагато краще, ніж Росія".
Окрім того, на думку ексглави ЦРУ, Україна набрала, навчила, спорядила, організувала й застосувала сили незрівнянно краще, ніж Росія. І, незважаючи на всю браваду Путіна, жодні анексії й завуальовані ядерні погрози не зможуть "вивести його із цієї ситуації".
Також Петреус заявив, що не бачить, як Росія може перемогти Україну. За його словами, Путін "нічого не може зробити зараз", він і "далі програватиме на полі бою".
На думку ексглави ЦРУ, промова Путіна, у якій він оголосив про анексію частини України, була спрямована на те, щоб підірвати прагнення Європи кинути виклик Росії, яка є основним постачальником енергоресурсів на континенті. Він зазначив, що на Європу чекає складна зима, оскільки потік природного газу буде дуже скорочено, але вона впорається із ситуацією.
Петреус зазначив, що "все ще може стати гіршим для Путіна та Росії" – і навіть застосування тактичної ядерної зброї на полі бою "нічого не змінить". Водночас він заявив, що до ядерної загрози потрібно ставитись "серйозно".
Контекст:
Із 23-го до 27 вересня на тимчасово окупованих Росією територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей відбулися псевдореферендуми про "приєднання" цих регіонів до Росії: люди "голосували" під наглядом озброєних осіб, зокрема у квартирах, на вулицях і в наметах на ринках.
Україна й міжнародна спільнота заздалегідь заявили, що не визнають результатів цього незаконного голосування і воно не матиме жодної юридичної сили з погляду міжнародного права.
Після оголошення "результатів" псевдореферендумів низка країн, зокрема Німеччина, Італія, США, Великобританія, Сербія, Ізраїль, Туреччина заявили про невизнання результатів псевдореферендумів. Великобританія першою серед західних країн ввела санкції.
29 вересня Путін підписав укази про визнання "державного суверенітету й незалежності" Запорізької та Херсонської областей України ("незалежність" "ЛДНР" Росія визнала 21 лютого).
У відповідь на "юридично нікчемні" спроби РФ анексувати її території Україна подала заявку в НАТО, зазначили у МЗС.