Путін почав підтримувати російських блогерів через недовіру населення офіційним зведенням Кремля – Інститут дослідження війни
Жителі Росії перестали вірити офіційній інформації Кремля і міністерства оборони про перебіг війни в Україні. Про це повідомляє 20 листопада в оперативному аналізі американський Інститут вивчення війни (ISW).
У зв'язку із цим президент РФ Володимир Путін посилив підтримку воєнних кореспондентів та блогерів, які повідомляють про події на фронті. За даними інституту, на цій темі спеціалізується приблизно 500 незалежних російських авторів. Більшість із них тісно пов'язані з відомими націоналістичними ідеологами РФ і мають тісні відносини з чинною армією та ПВК.
Аналітики вважають, що це дало їм авторитетніший голос у російському інформаційному просторі, ніж у міноборони. У зв'язку із цим Путін почав захищати їх, незважаючи на посилення утисків та цензури у РФ.
"Кремль дозволив неформальній спільноті блогерів, яка постійно зростає, мати квазіофіційну, але незалежну позицію, незважаючи на посилення внутрішніх репресій і цензури", – ідеться в повідомленні ISW.
Глава Кремля навіть готовий зазнавати незначної критики від блогерів, яких вважає лояльними, щоб і далі кидати на війну проти України дедалі більше ресурсів.
"Чи залишаться блогери вірними Путіну та військовим зусиллям, якщо російська армія і далі зазнаватиме невдач? Як відреагує Путін, якщо вони цього не зроблять? Ці питання можуть стати важливими, оскільки Путін посилить свої вимоги до населення, щоб забезпечити гарматне м'ясо для подальшої підтримки бойових дій", – дійшли висновку військові експерти.
Вони зазначають, що Путін навіть підвищив деяких відомих авторів із великою кількістю підписників, запропонувавши їм офіційні посади у владі.
"Популярність блогерів, імовірно, є прямим результатом нездатності Кремля встановити ефективну присутність у Telegram, що випливає із загальної нездатності Путіна підготувати населення РФ до тривалої війни", – передбачають аналітики.