Путін відмовився на початку війни від попередньої угоди з Києвом, яку рекомендував йому Козак – Reuters
Джерела заявили, що угода мала задовольнити вимогу Росії про те, щоб Україна не вступала до НАТО. На думку Козака, укладена ним угода позбавляла Росію необхідності продовжувати війну.
Однак коли Путіну показали угоду Козака, він, пише Reuters, "чітко дав зрозуміти, що поступки, про які домовився його помічник, не зайшли досить далеко і що він розширив свої цілі, додавши до них анексію частин української території". У підсумку угода зірвалася.
На запитання про висновки Reuters прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що ця інформація "не має жодного стосунку до дійсності". За його словами, "нічого подібного ніколи не було, це абсолютно неправильна інформація".
Козак не відповів на запити щодо коментарів стосовно цього питання, які були надіслані через Кремль.
Окрім цього, два з трьох джерел повідомили Reuters, що поштовх до завершення угоди відбувся одразу після вторгнення Росії 24 лютого. Так, за кілька днів Козак вирішив, що отримав згоду України на основні умови, яких вимагала Росія, і порекомендував президентові РФ підписати угоду.
Третє джерело заявило, що Козак запропонував угоду Путіну й отримав відмову незадовго до вторгнення.
Контекст:
Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого. Переговори про закінчення війни Україна та Росія вели на рівні делегацій. У лютому – березні відбулося чотири очні раунди, також делегації зустрічалися у відеоформаті.
Переговорний процес припинено, бо з російської сторони немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України 17 травня.
Президент Росії Володимир Путін заявив 7 липня, що РФ "серйозно поки нічого не починала" у війні проти України, але водночас не відмовляється від мирних переговорів.
В інтерв'ю CNN, яке вийшло 11 вересня, президент України Володимир Зеленський заявив, що зараз не бачить можливостей для переговорів із Путіним.
13 вересня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна націлена на те, щоб завдати Росії поразки на полі бою, а не домогтися переговорів із російською владою.