"Путін ще раз продемонструє свій цинізм". Кремль може закликати до припинення вогню на Великдень, щоб потім критикувати Україну за "небажання миру" – ISW

Пропаганда знову спробує подати президента країни-агресора РФ захисником християнської віри, вважають в ISW
Фото: ЕРА
Російська влада може спробувати вплинути на ситуацію на передовій, маніпулюючи релігійною темою. Про це в оперативному аналізі написав 10 квітня американський Інститут вивчення війни (ISW).

Експерти прогнозують, що Кремль може закликати до припинення вогню на православний Великдень 16 квітня, як це було зроблено на православне Різдво в січні. Там зазначають, що окупанти не пропонували перемир'я на православний Великдень 2022 року, бо тоді в російських військ ще була ініціатива на лінії фронту, але вже за кілька місяців після православного Різдва їм знадобилося припинення вогню, щоб відновити сили й ресурси.

"Москва може закликати до великоднього припинення вогню 2023 року, тому що така пауза непропорційно вигідна для російських військ і дасть їм змогу закріпити тактичні успіхи в Бахмуті й підготувати оборону проти контрнаступу України навесні", – ідеться у звіті інституту.

Там також припускають, що президент країни-агресора Росії Володимир Путін може закликати до "перемир'я", щоб після прогнозованої відмови України звинуватити її в непоступливості та небажанні робити необхідні кроки до переговорів.

"Припинення вогню з релігійних мотивів посилить російську інформаційну операцію, яка зображає Україну як утискача релігійних груп і позиціонує Путіна як істинного захисника християнської віри... Однак жоден комбатант не зобов'язаний погоджуватися на припинення вогню з релігійних або будь-яких інших причин. Якщо РФ запропонує, а Україна відмовиться від припинення вогню у зв'язку із православним Великоднем, Кремль у такий спосіб не продемонструє більшої відданості справі захисту християнства чи християнських цінностей і не покаже, що Київ відкидає ці цінності. Путін просто ще раз продемонструє свій цинізм", – дійшли висновку в ISW.

Великдень за православною традицією 2023 року святкують 16 квітня. За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, 70% українців вважають Великдень найголовнішим святом року.

Контекст:

Переговори про закінчення війни Україна й Росія проводили на рівні делегацій. У лютому – березні відбулося чотири очні раунди (останній – 29 березня в Туреччині). Окрім того, делегації зустрічалися у відеоформаті.

У травні переговорний процес було припинено, бо з російського боку немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України.

Росія неодноразово після цього закликала Україну сісти за стіл переговорів, водночас Путін відкидав, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.

Президент України Володимир Зеленський сказав, що не відкидає переговорів із РФ про закінчення війни, але з нинішнім президентом це неможливо. "Ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – заявив він.