Путін заявив, що Росії "є чим відповісти" на передання Україні танків, "і застосуванням бронетехніки справа не закінчиться"

Путін стверджує, що Росія, яка напала на Україну, "знов і знов змушена давати відсіч агресії колективного Заходу"
Фото: ЕРА
Президент Росії Володимир Путін, виступаючи 2 лютого у Волгограді на концерті з нагоди річниці завершення битви за Сталінград у Другій світовій війні, сказав пропагандистську промову, її текст наводить сайт Кремля.

Путін заявив, що "ідеологія нацизму вже у своєму сучасному вияві, сучасному прояві знову створює прямі загрози безпеці" Росії. За його твердженням, Росія, яка напала на Україну, "знов і знову змушена давати відсіч агресії колективного Заходу".

"Неймовірно – неймовірно, але факт: нам знову погрожують німецькими танками Leopard, на борту яких – хрести, і знову збираються воювати з Росією на землі України руками нащадків Гітлера, руками бандерівців", – продовжив лідер країни-агресора.

Він додав, що Росія має "багато друзів по всьому світу", але не назвав жодної країни для прикладу. На думку глави Кремля, Німеччину "втягують у нову війну" з Росією.

"Ті, хто розраховує здобути над Росією перемогу на полі бою, мабуть, не розуміють, що сучасна війна з Росією буде для них зовсім іншою. Ми свої танки до їхніх кордонів не скеровуємо, але у нас є чим відповісти, і застосуванням бронетехніки справа не закінчиться. Усі мають це розуміти. Для тих, хто погрожує нам, мабуть, незрозуміла проста істина: весь наш народ, всі ми росли і з молоком матері ввібрали в себе традиції нашого народу – покоління переможців, які своєю працею, потом і кров'ю створили нашу країну і передали її нам у спадок", – додав Путін.

Німеччина тривалий час відмовлялася від передання танків Україні, рішення щодо інших видів озброєння теж ухвалювали не відразу. Амбасадорка ФРН в Україні Анка Фельдгузен, пояснюючи небажання Берліна надавати Києву зброю, говорила, що для Німеччини східна частина Європи  особлива частина світу.

Кремль намагається проводити паралелі з Другою світовою війною у питанні танків, але країни, які надають Україні допомогу, відкидають ці твердження, оскільки агресором у цій війні є саме Росія, наголошує "Радио Свобода".

На думку радника глави Офісу президента України Михайла Подоляка, передання Україні військової допомоги – історичний момент для Німеччини.

"На жаль, у них є дуже темна пляма в історії  Друга світова війна, і є негативний образ в історії. І після цього вони відмовилися від ролі європейського лідера. А історія ж дуже примхлива і робить дивні речі. Вона сьогодні дає Німеччині цей шанс закрити негативну сторінку своєї історії позитивною, стати не країною, яка зруйнувала свободу в Європі в середині ХХ століття, а стати країною, яка на початку ХХІ захистила свободу. Для цього треба змінити внутрішнє відчуття – чому ти це маєш зробити", – заявляв він в ефірі "1+1" 24 січня.

Контекст:

Західні партнери погодилися надати Україні сучасні танки для захисту від російської агресії.

11 січня президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Україна отримає німецькі танки Leopard від коаліції союзників, одним з учасників якої є Польща. Дуда сказав, що Польща передасть Україні роту Leopard.

25 січня уряд Німеччини ухвалив рішення про надання Україні основних бойових танків Leopard 2. ФРН "на першому етапі" передасть Україні 14 танків. Це частина більшого плану зі створення двох батальйонів, у кожному з яких буде по 40 танків Leopard 2, зазначив Der Spiegel. ФРН разом із Фінляндією, Іспанією та Нідерландами створять один батальйон танків Leopard 2A6, а Польща та Норвегія – другий батальйон Leopard типу 2А4. Окрім того, чотири танки Leopard 2 Україні передасть Канада.

Великобританія має намір доправити Україні 14 танків Challenger 2. США нададуть Україні 31 танк Abrams.

На першому етапі Україна отримає від союзників до 140 сучасних танків, до "танкової коаліції" наразі входить 12 учасників, повідомили 31 січня у МЗС України.