Рада дозволила бійцям тероборони виконувати завдання в районах бойових дій
За інформацією члена фракції "Голос" Ярослава Железняка, документ підтримало 338 народних депутатів.
Документ вносить зміни до деяких положень закону "Про основи національного спротиву" щодо надання можливості територіальній обороні виконувати завдання разом з іншими угрупованнями військ (сил) або угрупованнями об'єднаних сил, призначених для ведення дій із відбиття збройної агресії проти України в районах ведення воєнних (бойових) дій.
Законопроєкт пропонує також внести зміни до ч. 1 ст. 20 закону "Про основи національного спротиву", у якій закріплено можливість виконання завдань ТрО винятково поза районами ведення воєнних (бойових) дій.
Відповідно до документа, виконання завдань територіальної оборони здійснюють на всій території країни, включно з районами ведення воєнних дій, зокрема й окупованими територіями.
Рішення щодо виконання завдань територіальної оборони в районах ведення воєнних (бойових) дій ухвалює головнокомандувач Збройних сил України.
Автори документа вважають, що ухвалення змін до законодавства дасть можливість підвищити обороноздатність усієї України, ідеться в пояснювальній записці.
Контекст:
Окремий рід військ – Сили територіальної оборони – з'явився в Україні лише 1 січня цього року. Основу добровольчих формувань територіальних громад становлять українці, які служили у ЗСУ, інших військових формуваннях та правоохоронних органах. Тих, хто не служив, зараховують після присяги.
Сили тероборони призначені для виконання завдань у своїх зонах та районах. Головнокомандувач ЗСУ може перекинути їхні підрозділи й на інші ділянки, але в наступальних операціях їх не використовують, пояснював у січні командувач Сил тероборони Юрій Галушкін.
У березні Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким добровольців територіальної оборони можуть визнати учасниками бойових дій, ветеранами війни або особами з інвалідністю внаслідок війни.
Від початку масштабної військової агресії РФ українці почали масово записуватися до ТрО. Тільки за перші 10 днів війни до лав тероборони вступило 100 тис. осіб.
Потреба в комплектуванні підрозділів тероборони ще є, повідомив Галушкін 10 квітня.