Рада підтримала добровільний військовий облік для жінок, але з винятком
Закон підтримало 297 депутатів, повідомив Железняк.
Відповідно до положень закону, жінки, які мають спеціальність або професію, наближену до військово-облікової, і придатні до проходження військової служби за станом здоров'я й віком, стають на облік лише за власним бажанням.
Водночас у законі залишилася норма про обов'язкове ставання на облік для медичних працівників.
"Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової вищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних", – ідеться в ухваленому законі.
Контекст:
Наприкінці 2021 року Міністерство оборони України видало наказ, яким суттєво розширило перелік спеціальностей і професій, після отримання яких жінки мають стати на військовий облік.
У початковому списку було понад 100 спеціальностей, зокрема менеджери, авіадиспетчери, стенографістки, журналістки, літературознавці, бібліотекарі. Після цього Міністерство оборони неодноразово уточнювало цей перелік.
Планували, що брати на військовий облік жінок почнуть із 1 жовтня 2022 року. У червні в Генштабі повідомили, що жінок братимуть на облік лише за їхньою згодою, а заступниця міністра оборони України Ганна Маляр додала, що мобілізація в Україні відбувається за планом і "питання про мобілізацію жінок не стоїть".
7 вересня Маляр повідомила, що Міністерство оборони України відтермінувало взяття жінок на військовий облік до 1 жовтня 2023 року.