Ракетна загроза енергетичній системі України зберігається – ГУР МО
Станом на сьогодні основні зусилля країни-агресора Росії зосереджені на знищенні інфраструктурних об'єктів України. Про це заступник глави ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький розповів в інтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 15 січня.
Він пояснив, що йдеться насамперед про об'єкти оборонно-промислового комплексу, штаби, системи управління й окремі підрозділи, які розташовані на лінії фронту. Скібіцький зазначив, що мети, яку ставить перед собою РФ, вона не досягає.
"Та зброя, яка використовується Росією, зокрема "Кинджали", є дуже неточною. І, на жаль, від них страждає здебільшого саме цивільне населення", – сказав він.
На запитання, чи є зараз об'єкти енергетики ціллю ударів, як торік, Скібіцький відповів, що хоча окупанти зараз не б'ють по цих об'єктах, вони слідкують за станом української енергетики. РФ провела аналіз наслідків ударів узимку 2022–2023 років і визначила найбільш критичні об'єкти, які вони можуть уразити ракетами або дронами, сказав він.
"Противник продовжує регулярно здійснювати космічну зйомку наших енергетичних об'єктів для того, щоб за можливості та якщо це буде їм необхідно, наносити такі удари. Тому загроза нашій енергетичній системі зберігається", – зазначив заступник глави ГУР.
Контекст:
Із вересня 2022 року російські окупанти за пів року випустили по енергетичних об'єктах України понад 1,2 тис. ракет і дронів, приблизно 250 із них влучили в ціль. Через обстріли у країні вводили тимчасові вимкнення світла, які в окремих випадках тривали кілька діб.
Масовані ракетні обстріли уразили теплову генерацію й електричні підстанції, було обстріляно всі теплові й гідроелектростанції, які зазнали пошкоджень різного ступеня. В Україні виник дефіцит потужності, й увесь осінньо-зимовий період країна намагалася стабілізувати енергосистему.
"Укренерго" відновила функціонал більшості об'єктів, пошкоджених через російські обстріли, інформували в НЕК.