"Рамштайн-2". 20 країн підготували нові пакети військової допомоги Україні
Засідання проводили в онлайн-форматі, на ньому були присутні міністри оборони або головнокомандувачі армій понад 40 країн.
До країн, які оголосили про нові постачання критично необхідних ЗСУ артилерійських систем і боєприпасів, увійшли Італія, Греція, Норвегія та Польща, сказав Остін.
Окрім того, Данія надасть протикорабельні ракети Harpoon і пускові установки до них для захисту узбережжя України.
Глава оборонного відомства США підкреслив провідну роль Великобританії у координації військової підтримки та значну кількість британського обладнання, яке "й надалі надходить в Україну", а також подякував Чехії "за її суттєву підтримку, включно з нещодавнім переданням бойових вертольотів, танків і ракетних систем".
Остін підкреслив, що Україна досі гостро потребує артилерії, танків, броньованих автомобілів і безпілотників.
На запитання про постачання артилерійських систем HIMARS, які просить Україна, Остін відповів, що "не хоче забігати вперед процесу" і не обговорюватиме конкретних назв систем, цитує його "Бабель".
Зустріч продемонструвала "союзницьку єдність і рішучість", заявили у представництві Німеччини в НАТО. Зазначають, що міністр оборони України Олексій Резніков подякував усім країнам за їхню допомогу.
Сам Резніков заявив у Twitter, що зустріч у форматі "Рамштайн" була успішною, та проілюстрував повідомлення зображенням "Зірки смерті" – величезної бойової космічної станції із всесвіту "Зоряних війн".
Третє засідання контактної групи відбудеться 15 червня на полях зустрічі міністрів оборони країн НАТО у Брюсселі.
Контекст:
Першу зустріч консультативної групи з надання допомоги Україні провели 26 квітня 2022 року на авіабазі ВПС США Рамштайн у Німеччині. Резніков заявляв, що завдяки зустрічі відбулися "тектонічні зміни" у філософії партнерів із передання Україні зброї.
Резніков на зустрічі передав західним партнерам список озброєння, необхідного Києву для перемоги у війні.
Напередодні зустрічі та після неї деякі країни заявили про передання Україні важкого озброєння. Зокрема, Німеччина на цій зустрічі оголосила про постачання в Україну зенітних самохідних установок Gepard. За день до зустрічі Великобританія повідомила про передання додаткових засобів ППО, у день зустрічі Канада оголосила про надання бронемашин, розповів Остін.
Зустрічі консультативної групи вирішили проводити щомісяця.