"Режим Лукашенка стоїть на боці інтересів Путіна, а не свого народу". У Держдепі США відреагували на скерування вагнерівців у Білорусь

У Держдепі прокоментували переїзд ПВК "Вагнер" у Білорусь
Фото: EPA
Присутність визнаної у світі злочинною організацією російської приватної військової компанії "Вагнер" ніколи не приводила до стабілізації ситуації. Про це заявив речник Держдепартаменту США Метью Міллер на брифінгу 29 червня, текстову версію опублікувала пресслужба Білого дому.

"У мене немає жодних оцінок щодо місцеперебування [засновника ПВК "Вагнер"] Євгена Пригожина чи інших офіційних осіб ПВК "Вагнер" у Білорусі. Я скажу, як ми говорили раніше, що рішення прийняти "Вагнер" у Білорусі було б ще однією ознакою того, що режим [Олександра] Лукашенка [який вважає себе президентом Білорусі] стоїть на боці потреб та інтересів [країни-агресора РФ] Володимира Путіна, а не потреб свого народу. Присутність ПВК "Вагнер" ніколи не була стабілізаційною операцією там, куди вони [вагнерівці] пішли", – заявив Міллер.

Контекст:

Після невдалого заколоту ПВК "Вагнер" у Росії 23–24 червня влада РФ оголосила, що відправила Пригожина в Білорусь. Також президент країни-окупанта Росії Володимир Путін виступив із терміновим зверненням, у якому закликав вагнерівців укласти контракт із міноборони РФ або вийти зі збройного формування. Хто захоче, зможе піти в Білорусь, заявив він.

27 червня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко зазначив, що Пригожин перебуває в Білорусі. Також він повідомив, що хоче, щоб ПВК "Вагнер" поділилася досвідом зі збройними силами Білорусі. На території Білорусі вагнерівцям "допоможуть із розміщенням", сказав Лукашенко.

Президенти Литви та Польщі заявили, що питання переміщення ПВК "Вагнер" у Білорусь необхідно розглянути на саміті НАТО у Вільнюсі, який відбудеться 11–12 липня. Литва вже посилила охорону й розвідку на кордоні з Білоруссю, про плани посилити охорону заявила й Польща.