Резніков: Питання модернізації Мінських угод очевидне
Мінські угоди з урегулювання ситуації на Донбасі потрібно модернізувати. Про це заявив віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков в інтерв'ю "Укрінформу", яке вийшло 5 лютого.
"На жаль, зараз треба чесно констатувати, що, попри всі спроби допомоги з боку наших партнерів – Франції й Німеччини – у рамках нормандського формату, за шість років ця війна не завершилася. Хоча ті ж самі Мінські угоди, які були прописані завдяки зусиллям лідерів нормандського формату, мали завершитися їх виконанням 31 грудня 2015 року. Цей термін сплив. І хоч що б там казали в Російській Федерації й хоч як би це їх дратувало, але питання модернізації Мінських угод є очевидним", – сказав Резніков.
Він зазначив, що треба дивитися, хто ще може принести користь переговорам.
"Тому участь США за нової президентської адміністрації, враховуючи певні зобов’язання за Будапештським меморандумом, а також Польщі, яка незабаром головуватиме в ОБСЄ, може спонукати Росію сісти за стіл переговорів та вести перемовини в інтересах миру – і врешті домовитися, а не просто блокувати всі процеси. А саме це зараз робить Росія в нормандському форматі та у форматі мінських консультацій, весь час щось придумуючи, аби тільки не домовитися", – сказав міністр.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між ЗСУ з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.
12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд та Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів із виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів до місцевих органів влади тощо. Поки Мінських угод не виконали.