Резніков повідомив, коли чекає на восьмий "Рамштайн", і анонсував його розширення
За його словами, після масованої ракетної атаки РФ по Україні 5 грудня у нього була телефонна розмова із главою міністерства оборони США Ллойдом Остіном. Главі Пентагону надали повну інформацію про кількість випущених ракет і характеристики роботи української авіації та протиповітряної оборони.
"Ми обговорили нюанси посилення, у першу чергу, нашої ППО, технічні деталі, від яких країн що ми очікуємо і в які терміни", – сказав глава МО.
За його словами, до 50 країн "клубу Рамштайн" готуються долучитися нові. Чергова зустріч контактної групи, за інформацією Резнікова, відбудеться на початку 2023 року.
"Я думаю, що воно [засідання], скоріше всього, відбудеться в січні. Тому що зараз грудень уже триває, плюс усе ж таки у нас із вами відбувається війна, і ми це знаємо і живемо в цьому стані. Але при всій повазі до нас і любові, вони живуть усе ж таки в режимі більш мирного часу й у них скоро будуть Christmas-свята, новорічне відчуття, вони будуть десь переїжджати, переміщатися, тому реалістично й логістично, що "Рамштайн" відбудеться в січні. Але це не забере ніяких комунікацій на двосторонній основі, які щоденно в мене відбуваються з міністрами оборони різних країн", – сказав він.
Контекст:
Формат "Рамштайн" започаткували цієї весни – 26 квітня на авіабазі ВПС США Рамштайн відбулася перша зустріч консультативної групи з надання допомоги Україні. Резніков тоді передав західним партнерам список озброєння, необхідного Києву для перемоги у війні, а після зустрічі заявив, що завдяки "Рамштайну" відбулися "тектонічні зміни" у філософії партнерів щодо передання Україні зброї. Зустрічі консультативної групи вирішили проводити щомісяця.
Сьома зустріч групи "Рамштайн" відбулася 16 листопада у форматі онлайн. Остін під час відкриття заявив, що союзники збираються "зберігати набраний темп" надання допомоги Україні протягом усієї зими, щоб Україна могла "й далі закріплювати досягнення й перехоплювати ініціативу на полі бою".
Резніков повідомив, що пріоритетом в обговореннях на зустрічі був захист українського неба.
Міністр оборони США Ллойд Остін за підсумками зустрічі повідомив, що нову військову допомогу Україні нададуть, зокрема, Канада, Швеція, Греція, Польща і Німеччина.