Резніков розповів, коли востаннє була позитивна динаміка на перемовинах із РФ щодо Донбасу

Резніков зазначив, що перемовини за умов війни легкими не бувають
Фото: president.gov.ua
У липні 2020 року Росія та її маріонетки почали блокувати перемовини щодо ситуації на Донбасі, зазначив віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

Позитивної динаміки на перемовинах із Росією щодо ситуації на Донбасі немає із 2020 року, заявив віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

Про це він повідомив "Обозревателю" в інтерв'ю, опублікованому 11 березня.

"Позитивна динаміка в перемовинах із Росією була до липня. Останнє, що було доброго, – ми домовилися про додаткові заходи щодо дотримання режиму тиші, і дійсно рівень ескалації та вогневого контакту значно зменшився. Ми перестали втрачати людські життя. Із того моменту пройшло більш ніж 200 днів, але останнім часом знову спостерігаємо збільшення рівня ескалації, точкові постріли, дистанційні мінування, знову гинуть наші люди", – сказав віцепрем'єр.

Він зазначив, що "почало страждати навіть цивільне населення".

"Запрошені з ОРДЛО з російськими паспортами маріонетки РФ разом із представниками РФ почали блокувати перемовини ще з липня, коли прозвучала постанова ВР про призначення місцевих виборів. Бачте, вона їм не сподобалася. На їхню думку, у такий спосіб Верховна Рада нібито вийшла з Мінських угод", – пояснив Резніков.

За його словами, така сама постанова Верховної Ради 2015 року "чомусь у них не викликала обурення".

"На рівному місці натягнули нову історію: мовляв, тепер хочемо, щоб парламент проголосував за нову постанову, якою визнає Мінські угоди. Знову пояснюємо: Мінські угоди не є міжнародним договором чи конвенцією, це політико-дипломатичні домовленості. І так із засідання в засідання", – розповів віцепрем'єр.

Резніков вважає, що, "незважаючи на все негативне, потрібно надалі продовжувати перемовини, які за умов війни "легкими не бувають, вони тривають роками".

2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між ЗСУ з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти і докази.

Перемовини про врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі (ТКГ) у Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

22 липня 2020 року ТКГ погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Незважаючи на досягнуті домовленості, із зони ООС регулярно надходить інформація про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. 2021 року ситуація на Донбасі загострилася, є загиблі й поранені українські військовослужбовці.

11 лютого президент України Володимир Зеленський сказав, що ескалація ситуації на Донбасі пов'язана зі спробами Росії тиснути на Україну на перемовинах у ТКГ.