Резніков уперше відвідав США як міністр оборони. Його розмова з главою Пентагону тривала майже три години
Спілкування двох делегацій у Пентагоні тривало майже три години.
На брифінгу перед перемовинами Резніков сказав, що Україна налаштована на розвиток партнерства між оборонними відомствами.
"Цей візит відбувається у той час, коли весь світ спостерігає за гібридною атакою з використанням мігрантів на Польщу та країни Балтії. Моя країна вже вісім років відбиває збройну агресію Росії, і ми цінуємо зусилля Сполучених Штатів привернути увагу до загроз із боку Москви. Ми однаково оцінюємо їх небезпечний потенціал", – заявив глава Міноборони України.
Остін привітав Резнікова з новою посадою та підтвердив підтримку суверенітету та територіальної цілісності України Сполученими Штатами.
Під час перемовин Резнікова та Остіна сторони наголосили: найкращий спосіб запобігти ескалації – зробити її ціну для агресора неприйнятною, повідомляє пресслужба Міноборони. Такі заходи обговорюватимуть Україна та США надалі, ідеться у релізі.
"Кремль має високі та товсті стіни, [його жителям] важко почути слова занепокоєння та заклики до діалогу. Проте вони добре розуміють дії, особливо ініціативні. Це як своєрідна вакцинація від небезпечного вірусу агресії, який мутує та повертає світ у стан холодної війни. Чи відбудеться це – значною мірою залежить від єдності та рішучості цивілізованого світу зупинити агресора. Тому я хотів би ще раз подякувати Сполученим Штатам за їхню ефективну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів", – сказав Резніков після спілкування з главою Пентагону.
У повідомленні на сайті американського оборонного відомства йдеться, що Остін під час зустрічі з міністром оборони України заявив про готовність до реалізації рамкової угоди, підписаної у серпні.
"Ця рамкова угода створила підґрунтя для зміцнення нашого стратегічного оборонного партнерства. Я з нетерпінням чекаю на обговорення того, як ми можемо реалізувати це підґрунтя, щоб продовжувати просувати наш спільний пріоритет щодо протидії російській агресії та поглиблювати нашу співпрацю в таких галузях, як безпека Чорного моря, кіберзахист та обмін розвідданими", – сказав глава Пентагону.
У Twitter Остін показав ролик про зустріч із Резніковим.
"Я з нетерпінням чекаю на продовження розвитку стратегічного оборонного партнерства між нашими двома великими країнами", – написав він у підписі до відео.
Контекст:
Рамкову угоду про стратегічні засади оборонного партнерства між Пентагоном та Міноборони України підписали під час візиту української делегації до США у серпні. Окрім цієї угоди, підписали також документ про проєкти у сфері досліджень, розроблень, випробувань та оцінювання.
Остін відвідував Україну 20 жовтня у межах співробітництва за цими документами. Під час візиту до Києва глава Пентагону зазначив, що "жодна третя країна" не має права вето на вступ України до НАТО.
18 листопада, перед зустріччю з Резніковим, Остін висловив стурбованість скупченням російських військ біля кордону України та закликав РФ пояснити свої дії.
Резнікова призначили главою Міноборони 4 листопада. До цього він очолював Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.