Резніков заявив, що Україна не чекатиме для контрнаступу постачань літаків
"Для контрнаступу, звісно, важливе панування в повітрі, але ми будемо використовувати ту зброю, яка є зараз. Це зброя, яка залишилася з радянських часів, і та, яку надали і продовжують надавати партнери. Це не тільки танки, це й броньовані машини різних типів, на яких зараз навчаються наші військові на полігонах у Європі", – заявив Резніков.
Він зазначив, що бойових літаків наразі бракує для системи протиповітряної оборони.
"Отримання нами сучасного бойового літака четвертого покоління – це питання часу, я у цьому не маю жодного сумніву", – сказав міністр.
Резніков заявив, що, окрім часу на ухвалення партнерами рішення про передавання винищувачів, потрібен ще й час на навчання пілотів та інженерів, які обслуговуватимуть техніку.
"Тому я вважаю, що отримання бойових літаків й опція найближчого контрнаступу будуть розділені в часі", – сказав він.
Контекст:
Україна закликає союзників надати їй бойові літаки західного типу від початку повномасштабної війни, обговорення питання у публічній площині активізували в останні місяці. 20 січня президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників восьмого "Рамштайну" із закликом дати Україні винищувачі F-16 і далекобійні ракети. Глава МЗС Дмитро Кулеба 23 січня заявив, що питання передавання Україні бойових літаків "зрушило з мертвої точки".
Виступаючи перед британським парламентом 8 лютого, Зеленський висловив сподівання на створення коаліції, яка надасть Україні бойові літаки. Британський прем'єр-міністр Ріші Сунак попросив главу міноборони Бена Воллеса з'ясувати, які винищувачі Великобританія може передати Україні.
Сунак також оголосив про плани навчання українських пілотів, що зрештою дасть їм змогу літати на літаках, які відповідають стандартам НАТО. Ідеться про літаки Typhoon.
На пресконференції у Брюсселі 9 лютого Зеленський розповів, що "почув від лідерів деяких держав у Європі" про готовність надавати Україні необхідну зброю, "зокрема літаки".
Міністр оборони США Ллойд Остін заявив 14 лютого за підсумками дев'ятого "Рамштайну", що у нього немає оголошень на тему передавання Україні західних винищувачів, але глава Міноборони Олексій Резніков упевнений, що Україна "точно матиме сучасні літаки".
26 лютого голова комітету із закордонних справ Палати представників США Майкл Маккол в інтерв'ю ABC News заявив, що і республіканці, і демократи чинитимуть тиск на Білий дім, щоб той погодився передати в Україну ракети великої дальності і винищувачі F-16. За його словами, літаки та інші боєприпаси можуть з'явитися у вирішальний, "поворотний момент конфлікту".
Польща та Словаччина погодилися надати Україні винищувачі МіГ-29 радянського зразка. 17 березня уряд Словаччини схвалив постачання Україні 13 бойових літаків МіГ-29, 23 березня міністр оборони Ярослав Надь повідомив, що чотири з них уже передали в Україну.