Резніков, Залужний і Єрмак поговорили з Остіном, Міллі та Салліваном. До розмови долучився Зеленський
З українського боку у зустрічі у режимі відеозв'язку брали участь міністр оборони України Олексій Резніков, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, глава Офісу президента Андрій Єрмак. З американського були їхні колеги – глава Пентагону Ллойд Остін, голова Об'єднаного комітету начальників штабів Марк Міллі, радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван.
"Представники України детально поінформували союзників про поточну ситуацію на фронті, бойові дії на найскладніших напрямках, а також про нагальні потреби української армії. Сторони обговорили подальше надання нашій країні необхідної допомоги, зокрема техніки, озброєння та боєприпасів", – ідеться у повідомленні ОП.
Наприкінці до розмови долучився президент України Володимир Зеленський.
"Він поділився з присутніми думками щодо звільнення українських земель від російських окупантів", – ідеться у повідомленні.
Представники України подякували владі й народу США за "всебічну й потужну підтримку нашої країни в боротьбі за свободу та повернення миру Європі".
У пресрелізі Білого дому повідомляють, що на зустрічі обговорювали "незмінну підтримку США Збройних сил України у їхньому захисті від жорстокого вторгнення Росії".
"Українські чиновники надали оновлену інформацію про ситуацію на полі бою і висловили вдячність за постійну допомогу США у сфері безпеки. Американські чиновники підтвердили незмінну підтримку Сполученими Штатами України, яка захищає свій суверенітет і територіальну цілісність", – ідеться у повідомленні.
За інформацією ОП, у зустрічі також узяли участь: перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський, командувач оперативно-стратегічного угруповання "Таврія" Олександр Тарнавський, командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук і заступник глави ОП Роман Машовець. Чи була такою ж широкою делегація з американського боку, не уточнюють.
Контекст:
Сполучені Штати послідовно підтримують Україну в боротьбі проти російської агресії. З початку повномасштабної війни США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.
3 березня США оголосили про черговий пакет військової допомоги для України на $400 млн. Це 33-й пакет військової допомоги, який США виділяють за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону із серпня 2021 року, зазначили в міноборони.
У Пентагоні додали, що загалом Сполучені Штати виділили Україні допомоги у сфері безпеки на суму понад $32,8 млрд із моменту приходу до влади адміністрації президента Джо Байдена, зокрема приблизно $32,2 млрд – від початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.
Координатор зі зв'язків із громадськістю Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив 16 березня, що найближчим часом США оголосять про новий пакет військової допомоги для України.