"Результати на полі бою говорять самі за себе". У Пентагоні заявили, що не бачать ознак використання Україною військової допомоги не за призначенням
"Станом на зараз у нас немає жодної достовірної інформації, яка б указувала на те, чи були випадки перенаправлення допомоги Україні в незаконних цілях. І, я гадаю, результати на полі бою в цьому випадку говорять самі за себе", – сказав Райдер.
За його словами, українці "вкрай ефективно" використовують те, що їм надають США й інші партнери, "для захисту своєї держави й відвоювання суверенної території".
Контекст:
США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.
Окрім того, у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні й іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки що використовує програми безоплатного передавання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який будуть застосовувати у разі потреби.
Із початку роботи адміністрації президента США Джо Байдена у січні 2021 року США виділили $20 млрд на надання Україні допомоги у сфері безпеки, зокрема $19,3 млрд – із 24 лютого 2022 року. Також США надають Україні фінансову та гуманітарну допомогу.
Держсекретар США Ентоні Блінкен повідомляв 30 листопада, що союзники і партнери НАТО надали Україні військової допомоги на $40 млрд й надаватимуть її далі.