РФ буде намагатися хоч щось отримати з ОРДЛО, адже сьогодні російському бюджету дуже важко тягнути на собі ці території – економіст Жаліло G

Жаліло: У сформованих обставинах ОРДЛО будуть все більше віддалятися від України
Фото: glavcom.ua

Заборонивши товарообмін з ОРДЛО, Київ істотно віддалив момент реінтеграції окупованих територій Донбасу в Україну, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло.

Після "націоналізації" українських підприємств в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) зникли всі правові підстави для товарообміну з окупованими територіями Донбасу, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло.

"Після того, як фейкові республіки вирішили "націоналізувати" українські підприємства, зникли всі правові підстави для товарообміну. До цього підставою служив той факт, що низка підприємств була зареєстрована на території, підконтрольній Києву, і платили податки до бюджету України. Тому заборона на переміщення вантажів у ОРДЛО – це відновлення певного статус-кво", – зазначив Жаліло.

На його думку, заборона на товарообмін з ОРДЛО негативно позначиться на українській економіці.

"Як це все позначиться на економіці України? Звісно, негативно. Можна говорити про серйозну шкоду, завдану значній частині нашої промисловості, особливо металургії. Якими будуть втрати? Я би дуже обережно ставився до тих сум, які нам зараз озвучують. Адже очевидно, що тут є елемент політичних маніпуляцій. Хоча, звичайно, якусь частину вугілля все одно доведеться завозити з інших країн, а це позначиться на цінах. Окрім цього, зменшаться обсяги експорту. Зменшення валютної виручки справить девальваційний ефект. А значить, може знизитися курс гривні", – підкреслив економіст.

Він уважає, що Росія буде всіляко намагатися компенсувати свої витрати на ОРДЛО.

"Блокада окупованих територій і вчорашнє рішення РНБО ведуть до переорієнтації так званих економік цих республік на Росію. І, звичайно ж, РФ буде намагатися хоч щось отримати з ОРДЛО, адже сьогодні російському бюджету дуже важко тягнути на собі ці території. Вони просто не в змозі це робити. Тому спробують чимось компенсувати свої витрати", – заявив Жаліло.

За його словами, окуповані території Донбасу продовжують віддалятися від України.

"У сформованих обставинах ОРДЛО будуть усе більше віддалятися від України. Політика є політика. А бізнес завжди був без кордонів. І прагматичні бізнес-інтереси могли би сприяти якнайшвидшій реінтеграції окупованих територій в Україну. А так ми суттєво віддалили цей момент. А втім ухвалення цього рішення було логічним", – резюмував економіст.

Напередодні президент України Петро Порошенко запропонував РНБО ухвалити рішення про тимчасову повну зупинку транспортного сполучення з окупованими територіями Донецької та Луганської областей, за винятком гуманітарних вантажів.

Цю ініціативу підтримала РНБО, доручивши правоохоронцям невідкладно припинити переміщення вантажів залізничними та автомобільними шляхами.

Рішення про перекриття сполучення з окупованими територіями Донецької та Луганської областей не стосується громадян та їхнього особистого майна, уточнив голова Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков.

Як заявили в Держприкордонслужбі, вантажоперевезення через лінію розмежування на Донбасі припинили 15 березня о 13.00.