РФ двічі з початку війни атакувала будівлю ГУР Міноборони України в Києві, її не зруйновано, як заявляв Путін
Журнал процитував офіцерів української розвідки, які розповіли про першу атаку окупантів. За їхніми словами, тоді падали ракети, вилітали вікна й обвалювалися напівзруйновані будівлі. У цей час співробітники ГУР, які чекали у приймальні зустрічі зі своїм начальником, упали на підлогу. За деякий час двері поряд із ними відчинилися, із них вийшов начальник ГУР Кирило Буданов. Він пробурмотів, що "все гаразд", і наказав усім повертатися до роботи. Буданов "обтрусився, надів кашкет і вийшов на вулицю, щоб оглянути пошкодження", згадав один зі співробітників розвідки.
Під час другої атаки 29 травня балістичні й крилаті ракети, а також безпілотники окупантів були націлені на будівлю ГУР на Рибальському острові в Києві. За даними видання, вони оминули її і автомобільний міст поблизу, але дрони зачепили іншу будівлю.
Наступного дня президент країни-агресора РФ Володимир Путін повідомив про нібито "точну" атаку, яка зруйнувала комплекс. Водночас російські пропагандисти заявили про нібито поранення Буданова й подальшу його евакуацію до Німеччини.
Жодне із цих тверджень не відповідає дійсності, наголосило The Economist.
Контекст:
Російські пропагандистські ресурси в червні активно розповсюджували повідомлення про нібито поранення Буданова під час ракетної атаки окупантів на Київ 29 травня і його подальшу смерть.
Зокрема, держагентство "РИА Новости" стверджувало, що главу української розвідки "вивезли вертольотом" на військову базу в Польщі, а звідти – до шпиталю у Берліні.
5 червня російський фейк про нібито загибель Буданова від ракетного удару спростували у РНБО України.
20 червня Буданов з'явився в ефірі національного телемарафону. Він назвав російські фейки про його "смерть" "досить недопрацьованими". За його словами, російські пропагандисти, розповсюджуючи інформацію про смерть, "чітко розуміли, що фейк буде розвінчано і вони виставлять дурнями самі себе".