РФ не наважиться на широкомасштабну військову операцію, оскільки США та ООН вже заявили про підтримку України – ветеран зовнішньої розвідки
Заяви про можливість удару авіації РФ по ЗСУ в районі Горлівки на Донеччині, незалежно від того, від кого надходять, спрямовані на залякування України, зазначив у коментарі виданню "ГОРДОН" ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан.
Росія проводить амбітні навчання, демонструючи свої військові м'язи, але навряд чи зважиться на широкомасштабну операцію в Україні. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан.
"Незважаючи на всі нюанси, які є в НАТО і ЄС, на зміни у США, зараз Росія не зважиться здійснювати широкомасштабну військову операцію проти України. Оскільки вже і Вашингтон, і Білий дім, і ООН чітко заявили, що вони підтримують Україну, санкції буде продовжено, і навіть більше – в Конгресі і Білому домі опрацьовується законопроект про посилення санкцій проти Росії", – підкреслив співрозмовник.
На його думку, військові навчання, які проводить Росія, і сам факт приведення в бойову готовність її військово-космічних сил, – інструменти залякування України й шантажу світового співтовариства.
"Росія зараз намагається шантажувати не тільки Україну, але й весь світ, особливо країни НАТО і сам Альянс. З цією метою проводять серію амбітних навчань, демонструють військові м'язи, які нібито є у РФ. Вони звичайно є, але не настільки потужні, як вона намагається показати", – сказав Богдан.
Він також зазначив, що заяви про можливий авіаудар по ЗСУ в районі Горлівки в Донецькій області можуть бути частиною інформаційної війни.
"Значною складовою гібридної війни є інформаційно-психологічна війна. Її зміст саме і спрямований на те, щоб ввести в оману потенційного суперника чи ворога, з яким ведуться бойові дії, створити дискомфорт, паралізувати волю, дезорієнтувати і загалом дестабілізувати обстановку. Тому схожі заяви, незалежно від того, від кого вони надходять, свідомо чи несвідомо спрямовані на те, щоб залякати Україну. Просто людина обертається у певних колах і тому подає чи навіть продукує те, що Кремль намагається всілякими шляхами запускати у світ", – попередив експерт.
Схожі заяви, вважає Богдан, можуть також свідчити про певні успіхи в діях ЗСУ.
"Те, що відбувається на фронті зараз, дає обережний оптимізм щодо боєздатності збройних сил. Кроки, які робляться в напрямку ворога, дають привід стверджувати, що сила є, що українські збройні сили й військове керівництво країни мають свою стратегію і послідовно її реалізують, аби у підсумку ми стали на своєму кордоні й відстояли територіальну цілісність у визнаних кордонах", – сказав Богдан.
8 лютого російський військовий оглядач і аналітик Павло Фельгенгауер заявив, що Росія може застосувати авіацію проти України, аби змусити українські Збройні сили відступити від окупованої Горлівки. Він зазначив, що Горлівка "якщо не зовсім оточена, то перебуває в лещатах". І якщо ЗСУ не відступлять, може відбутися серйозне загострення з прямим втручанням Росії.
7 лютого Тимчук повідомив, що угруповання "ДНР" привело всі підрозділи в повну бойову готовність. Бойовиків викликали з відпусток, а від осіб, які звільнилися з "правоохоронних органів", вимагають терміново повернутися на службу.
Ситуація на сході України різко загострилася 29 січня, коли бойовики почали обстрілювати Авдіївку (Донецька область). 31 січня українська розвідка повідомляла, що бойовики зазнають серйозних втрат внаслідок загострення в районі Авдіївки. Лікарні Донецька переповнені бойовиками, прийом цивільних осіб обмежено.
Збройний конфлікт на сході України почався в квітні 2014 року. Бойові дії ведуться між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.