РФ проводить розвідку і може готуватися до потужної атаки – Гуменюк
Гуменюк, розповідаючи про ситуацію на півдні, наголосила, що ніч минула "порівняно спокійно": повітряну тривогу вночі оголосили по всій країні, але для півдня це було не критично.
"Хоча активність ворожої тактичної авіації на південно-східному напрямку була потужною. І це говорить про те, що ворог і збирає розвідувальні дані, і може готуватися до потужних атак на майбутнє, оскільки ми спостерігаємо, що ворог і стратегічну авіацію починає підтягувати й готувати до певних маневрів", – додала вона.
Гуменюк продовжила, що зараз у Чорному морі немає ракетоносіїв РФ, але вони є в пунктах базування, вивести кораблі в море і привести у стан боєготовності, за її словами, можна за дві-три години.
"Ураховуючи таку довготривалу паузу, коли їх довгий час не було, це може свідчити про те, що в пунктах базування вони абсолютно готові, тобто виведення може відбутися протягом однієї години: прибути на пускові рубежі, щоб здійснити атаку. Коли немає ракетоносіїв на бойовому чергуванні у Чорному морі – ми не знімаємо високий рівень небезпеки. Оскільки є практика, що окупанти б'ють із бухт. Хоча це дуже небезпечно і для самого ракетоносія, і для тих кораблів, що перебувають поруч. Але таку практику вони застосовують", – додала спікерка.
Контекст:
За рік повномасштабної війни, із лютого 2022-го до лютого 2023 року, країна-агресор Росія завдала по Україні майже 5000 ракетних і 3500 авіаційних ударів, а також іще приблизно 1100 ударів з використанням безпілотників. Після цього були нові атаки.
У травні – липні російські окупанти стали активніше завдавати по Україні масованих ракетних ударів і ударів за допомогою дронів-камікадзе. Зокрема, у травні окупанти атакували Київ 17 разів.
Наймасованіша протягом останніх тижнів ракетна атака на Україну була в ніч проти 24 червня. Тоді окупанти випустили 40 ракет Х-101/Х-555, дев'ять ракет Х-22, дві ракети "Калібр". Сили протиповітряної оборони України збили всі ракети Х-101/Х-555 і один "Калібр".