РФ у Гаазі: У справі MH17 потрібно довести не тільки те, що "Бук" – російський, але й наміри скоїти теракт
Щоб звинуватити Росію у фінансуванні тероризму, потрібно довести не тільки те, що установку "Бук" доправили із РФ, але й те, що спонсор, доставляючи установку, знав про теракт або мав намір його скоїти, заявляють представники РФ у Міжнародному суді ООН у Гаазі.
Україні потрібно довести, що ті, хто доправив установку "Бук" на Донбас у 2014 році, мали намір збити цивільний літак. Про це заявив представник Російської Федерації на слуханнях за позовом України проти РФ у Міжнародному суді ООН у Гаазі Ілля Рогачов, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Рогачов заявив, що РФ співпрацювала з розслідувачами катастрофи малайзійського пасажирського лайнера Boeing рейсу MH17, яка сталася в липні 2014 року.
За його словами, для того, щоб висунути звинувачення в порушенні конвенції про фінансування тероризму потрібен не тільки факт теракту або надання допомоги тим, хто його скоїв, але й щоб спонсор "мав наміри або знав про підготовлюваний теракт".
"Тобто повинні бути або наміри, або знання", – підкреслив Рогачов.
Також юрист Самуель Вордсворс, який представляє в суді позицію РФ, заявив, що Україна не надала суду доказів, що "Бук" доправили саме для скоєння терактів.
"Має бути усвідомлення того, що "Бук" привезли саме для атаки на цивільний літак. Але Україна стверджує лише, що його доставили з Росії, і нічого більше", –сказав він.
6 березня в Гаазі почалися попередні слухання за позовом України проти Росії, у якому зазначено порушення Москвою положень Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Україна озвучила свою позицію першого дня слухань, сьогодні із заявою виступає російська сторона.
Представник РФ у Гаазі заявив, зокрема, що бойовики на Донбасі взяли зброю в шахтах. За його словами, це запаси радянських часів, які були на території України.
Позов був поданий 16 січня.
Київ вимагає засудити акти тероризму на Донбасі, зокрема збитий рейс MH17, і в Харкові, а також зобов'язати Росію виплатити компенсації, розмірів яких у позові не зазначено. Крім цього, суду запропоновано притягнути до відповідальності офіційних осіб, винних, на думку позивачів, у підтримці тероризму.
Інший блок претензій у позові стосується порушень прав кримських татар і українців з боку окупаційної влади Криму. Україна просить Міжнародний суд ООН на час розгляду справи як захід забезпечення позову заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, що погіршують ситуацію.
У Києві припускають, що розгляд позову триватиме п'ять–сім років.