Резніков і Остін обговорили пріоритети наступного "Рамштайну"

Остін і Резніков провели чергову розмову
Фото: EPA
Міністр оборони України Олексій Резніков 11 лютого поговорив телефоном із міністром оборони США Ллойдом Остіном. Про це Резніков повідомив у Twitter.

"Була телефонна розмова з моїм великим другом і другом України Ллойдом Дж. Остіном III, міністром оборони США. Ми обговорили ситуацію на передовій і пріоритети для наступного "Рамштайну", – написав міністр.

Він зазначив, що США "непохитні у підтримці України".

"Усе це можливо завдяки нашим прозорим і довірчим відносинам. Дякую США", – підкреслив Резніков.

У пресрелізі Пентагону за підсумками розмови йдеться, що міністри обговорили пріоритети групи "Рамштайн", засідання якої заплановано наступного тижня, "зокрема протиповітряну оборону й артилерію".

Співрозмовники говорили також про те, що важливо якнайшвидше доправити на поле бою засоби, які обіцяли на минулому засіданні "Рамштайну" в січні.

"Міністр Резніков надав оновлену динаміку на місцях в Україні. Двоє лідерів пообіцяли залишатися в тісному контакті", – ідеться в повідомленні.

Наступне засідання групи "Рамштайн" має відбутися 14 лютого у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.

Контекст:

Формат "Рамштайн" заснували навесні 2022 року – 26 квітня на авіабазі ВПС США Рамштайн відбулася перша зустріч консультативної групи з надання допомоги Україні. Резніков після цієї зустрічі заявив, що відбулися "тектонічні зміни" у філософії партнерів щодо передання Україні зброї. Зустрічі консультативної групи вирішили проводити щомісяця.

20 січня 2023 року відбулося восьме засідання союзників у форматі "Рамштайн". Там обговорювали, зокрема, посилення української системи ППО. Резніков заявляв, що задоволений результатами цієї зустрічі, ЗСУ отримають більше зброї й боєприпасів. За його словами, деякі пакети військової допомоги озвучили "за зачиненими дверима".

У зверненні до учасників засідання президент Володимир Зеленський закликав прискорити темпи надання Україні військової допомоги, дати винищувачі F-16 і далекобійні ракети.

Україна також намагалася домогтися рішення про надання західних танків. У межах засідання "Рамштайн" цього не відбулося, проте 25 січня уряд Німеччини ухвалив рішення про надання Україні основних бойових танків Leopard 2 і дозволив іншим країнам їх реекспорт, а США заявили про надання Україні 31 танка Abrams.