Резніков на знак подяки "чувакам" – Twitter-активістам NAFO – змінив аватарку на зображення сіба-іну з HIMARS у руках. Фото photo icon

Резніков, як раніше очолюване ним Міноборони, подякував інтернет-активістам за підтримку України й висміювання російських фейків
Фото: Резніков Олексій / Facebook
Міністр оборони України Олексій Резніков висловив подяку Twitter-спільноті NAFO, члени якої, що називають себе Fellas (чуваки), з власної ініціативи борються з російською дезінформацією в соцмережах і допомагають Україні, а їхнім символом став собака-мем сіба-іну. Про це Резніков написав 30 серпня у Twitter.

"Мій особистий привіт #NAFOfellas. Я хотів би подякувати кожному, хто створив образ сіба-іну. Ваші пожертвування на підтримку наших захисників, ваша боротьба з дезінформацією цінні. Я міняю свою аватарку на кілька днів. Ваше здоров'я, @marlowc2324", – написав міністр.

Резніков подякував користувачу Twitter із ніком Mar (@marlowc2324), який напередодні намалював картинку персонально для глави Міноборони, назвавши зображеного на ній героя "Міністр Олексій Фелазніков".

Скріншот: Oleksii Reznikov / Twitter

Тимчасову аватарку для свого Twitter-акаунта Резніков зробив саме на основі цієї картинки, де сіба-іну в окулярах і офіційному костюмі з прапором України на лацкані тримає в одній руці щит з емблемою Міноборони, а в іншій – установку HIMARS.

Скріншот: Oleksii Reznikov/Twitter

До цього офіційну подяку NAFO 28 серпня висловило у Twitter Міністерство оборони України.

"Зазвичай ми висловлюємо подяку нашим міжнародним партнерам за допомогу в питаннях безпеки. Але сьогодні ми хочемо вітати унікальну організацію – Організацію Північноатлантичних чуваків, NAFO. Дякую за вашу запеклу боротьбу з кремлівською пропагандою та тролями. Вітаємо вас, чуваки!" – ішлося в пості.

NAFO – спільнота, яка спонтанно виникла в англомовному сегменті Twitter після початку війни в Україні. Назва – алюзія на Північноатлантичний альянс (NATO), її розшифровують як North Atlantic Fella Organization – Північноатлантичний союз чуваків.

Учасники спільноти висміюють та викривають дезінформацію Росії про війну в Україні, тролять російських дипломатів і пропагандистів, а також збирають пожертвування на допомогу українцям.

Про групу активістів NAFO, яка організувалася у Twitter, написало 12 липня видання Vice. Воно з'ясувало, що "чуваків" вигадав художник Кама (@Kama_Kamilia), який на початку травня почав робити колажі з персонажами сіба-іну на основі випадкових зображень з України.

Фото: Marta Llopis / Twitter

Користувачам Twitter сподобалася ідея, вони почали замовляти художнику картинки й аватари.

Приблизно водночас добровольці з "Грузинського легіону", які воюють на боці ЗСУ, почали збирати пожертвування на озброєння для України. Кама вирішив допомогти збору і почав малювати аватарки з чуваками для жертводавців.

Контекст:

Джеремі Флемінг, директор Центру урядового зв'язку Великобританії GCHQ (Government Communications Headquarters) – спецслужби, відповідальної за ведення радіоелектронної розвідки й захист урядової та військової інформації – в інтерв'ю The Economist 18 серпня заявив, що президент Росії Володимир Путін програє інформаційну війну в Україні й на Заході.

За пів року від моменту повномасштабного вторгнення Росія не змогла досягти успіхів в інформаційній війні проти України та домінування в кіберпросторі, зазначив він. Російські операції виявилися "незграбними", а фейки легко спростовували оприлюдненими розвідданими, вважає експерт.

Флемінг підкреслив, що обидві країни, які воюють, усвідомлюють, що залучені в боротьбу за вплив і думки "далеко за межами поля бою", і обидві використовували кіберможливості для досягнення своїх цілей.