Резніков: Найближчим часом нам треба бути готовими стримувати високий тиск. Ворог намагається розхитати Україну зсередини
"Командування російських окупаційних військ розташовує артилерію та бронетехніку серед житлових будинків і звідти обстрілює наші мирні населені пункти. Це поведінка злочинців, які провокують нас на помилки. Ворог чудово знає, що ми маємо усі підстави відповідати згідно зі ст. 51 Статуту ООН. І ми не залишаємо дії окупаційних військ безкарними. Але я пишаюся тим, як наші військові зараз тримають цей удар. Вони діють дуже зважено і знають, як відповідати філігранно", – заявив глава українського оборонного відомства.
Через це, наголосив він, потік фейків, які створює російська пропаганда, "не має жодного ефекту".
"Їм ніхто не вірить. Сьогодні зранку вкинуто чергові порції брехні, нові відео про вигадані події. Нагромадження цих нісенітниць лише переконує усіх, що Україна захищається від підлого агресора, який ладен принести в жертву жінок та дітей, щоб зруйнувати мир. Це насправді зіткнення цивілізацій. У найближчий період нам треба бути готовими стримувати високий тиск. Ворог намагається розхитати Україну зсередини. Залякати і змусити до капітуляції. Але ми вистоїмо. Ми вже зламали ворожий сценарій, адже були готові до нього", – додав Резніков.
У міністерстві зазначили, що глава відомства напередодні разом із президентом України Володимиром Зеленським брав участь у Мюнхенській безпековій конференції та на її полях провів низку зустрічей – із міністрами оборони Канади, Нідерландів і Швеції, а також "представниками інших країн, що системно підтримують Україну".
Як зазначено в релізі, співрозмовники Резнікова звернули увагу, що здатність українського суспільства витримувати тиск і професіоналізм Збройних сил України "значно впливають на плани РФ вдатися до ескалації".
Контекст:
2014 року, одразу після окупації Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого.
Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри факти й докази, надані Україною.
17 лютого на Донбасі різко загострилася ситуація. За інформацією штабу операції Об'єднаних сил, обстріляли 30 населених пунктів на підконтрольних Україні територіях, водночас під удар потрапили дитячий садок і кілька шкіл, де в цей час перебували діти. Постраждали двоє військових і п'ятеро цивільних.
18-го та 19 лютого обстріли на Донбасі тривали. 19 лютого внаслідок обстрілів із боку бойовиків загинуло двоє українських військовослужбовців, ще четверо дістали поранення.
На цьому тлі бойовики "ЛНР" і "ДНР" оголосили про евакуацію населення ОРЛО та ОРДО до Росії. Пізніше з'ясували, що глави терористичних угруповань записали свої "термінові" звернення про евакуацію жителів ОРДЛО, опубліковані 18 лютого, щонайменше за дві доби до цього.
Журналісти звернули увагу, що 2008 року за кілька днів до вторгнення до Грузії Росія евакуювала населення Південної Осетії так само, як це відбувається на Донбасі 2022 року.
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що жодних наказів в Україні щодо звільнення у силовий спосіб тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей немає. Данілов також повідомив про загрозу провокацій із боку РФ.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний припустив, що провокації в ОРДЛО організовують для виправдання введення на окуповану територію регулярних військових частин із Росії під виглядом миротворців.