Резніков: На наступний рік укладено багато контрактів на постачання Україні зброї та амуніції

За словами Резнікова, на Україну 2023 року чекають "подарунки" у плані військової допомоги
Фото: ЕРА

Україна уклала велику кількість контрактів на постачання з інших країн зброї та амуніції для ЗСУ. Про це 20 грудня в ефірі національного телемарафону заявив міністр оборони України Олексій Резніков, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Американський військово-промисловий комплекс уже працює. Тобто одна з ключових тем кожного "Рамштайну" – це обов'язково запуск виробничих потужностей країн, які підтримують сьогодні Україну в цій війні. На сьогодні вже відбулися замовлення, і не лише у США, а й у Німеччині, Франції, Словаччині, Чехії, Румунії та інших країнах", – сказав Резніков.

За його словами, робота над замовленнями для України вже триває.

"І я скажу відверто, не відкриваючи великих таємниць, на наступний рік у мене вже укладено багато контрактів на постачання нам необхідної і зброї, і амуніції до неї. І аналогічні контракти, я вже точно знаю, мене про це інформують міністри оборони чи секретарі оборони різних країн, що в них уже теж укладено контракти", – наголосив міністр.

Він також додав, що на Україну 2023 року чекають "подарунки" у плані військової допомоги.

"Причому хочу наголосити, що протягом усього року. Тобто системно та щомісяця, для того, щоб забезпечити стабільність нашого спротиву, стабільність нашої можливості перемагати. Це дуже важливий аспект", – резюмував Резніков.

Контекст:

Формат "Рамштайн" заснували цієї весни – 26 квітня на авіабазі ВПС США Рамштайн відбулася перша зустріч консультативної групи з надання допомоги Україні. Резніков тоді передав західним партнерам список озброєння, необхідного Києву для перемоги у війні, а після зустрічі заявив, що завдяки "Рамштайну" відбулися "тектонічні зміни" у філософії партнерів щодо передавання Україні зброї. Зустрічі консультативної групи вирішили проводити щомісяця.

Сьома зустріч групи "Рамштайн" відбулася 16 листопада у форматі онлайн. Міністр оборони США Ллойд Остін під час відкриття заявив, що союзники збираються "зберігати набраний темп" надання допомоги Україні протягом усієї зими, щоб Україна могла "й далі закріплювати досягнення та перехоплювати ініціативу на полі бою".

Резніков повідомив, що пріоритетом в обговореннях на зустрічі був захист українського неба.

Остін за підсумками зустрічі поінформував, що нову військову допомогу Україні нададуть, зокрема, Канада, Швеція, Греція, Польща та Німеччина.

Держсекретар США Ентоні Блінкен повідомляв 30 листопада, що союзники та партнери НАТО надали Україні військову допомогу на $40 млрд і надаватимуть її далі.