Резніков переконаний, що Україна отримає ракети більшої дальності для HIMARS, і анонсував "серйозні зміни" на полі бою
Міністр оборони України Олексій Резніков упевнений, що західні партнери, переконавшись у точності використання Україною ракетних систем HIMARS, нададуть ЗСУ боєприпаси для них, здатні уражати цілі на більшій відстані. Про це він заявив 15 липня в інтерв'ю Financial Times.
За словами глави відомства, протягом останніх кількох тижнів Україна успішно використала HIMARS для завдавання ударів по російських складах боєприпасів далеко за лінією фронту, порушивши роботу "артилерійської машини" Москви.
Міністр похвалив HIMARS за їхню точність та далекобійність і зазначив, що ці системи допомогли скоротити кількість втрат ЗСУ на Донбасі, які досягали у травні до 100 осіб на день убитими, змінивши, за його словами, правила гри у війні.
Financial Times нагадує, що США не хотіли відправляти в Україну навіть ті HIMARS, які мають дальність дії 80 км та боєприпаси з GPS-наведенням, побоюючись, що такий крок може призвести до ескалації війни. Резніков, зазначає видання, тепер впевнений, що "партнери надішлють більше", зокрема версію з дальністю стрілянини 300 км.
"Я думаю, що це поетапний рух. Ми доводимо, що можемо використовувати їхню [західних партнерів] зброю з точністю та витонченістю, і отримуємо більше зброї та більшу дальність", – сказав Резніков.
Міністр висловив упевненість, що до кінця цього року на полі бою відбудуться серйозні зміни на користь України. Він сподівається на успіх контрнаступальної операції українських військовослужбовців.
У ЗСУ наголошують, що використовують HIMARS для знищення важливих цілей – командних пунктів, складів боєприпасів тощо. Військовослужбовці відзначають і феноменальну точність американської РСЗВ. Сучасна війна, на переконання Резнікова, продемонструвала, що "високі технології перемагають нашестя".
13 липня Резніков заявив, що США задоволені тим, наскільки точно Україна б'є з HIMARS по окупантах.
Контекст:
Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну 24 лютого країни Заходу збільшили постачання українським військовослужбовцям летального озброєння та іншої оборонної продукції.
За словами президента США Джо Байдена, до кінця червня понад 50 держав узяли зобов'язання щодо підтримки України.
За даними Пентагону, США виділили Україні майже $8 млрд допомоги в галузі безпеки з моменту приходу до влади адміністрації Байдена. А з 2014 року США виділили Україні допомогу в галузі безпеки на суму понад $9,2 млрд.
Окремо у США ухвалили закон про ленд-ліз для України. У Пентагоні заявляли, що США планують забезпечити Україну зброєю на "місяці та роки вперед".
У постачання Україні увійшли, зокрема, американські реактивні системи залпового вогню MLRS та HIMARS із боєприпасами дальністю до 70 км. HIMARS здатні запускати пакет із шести таких ракет або одну ракету ATACMS із дальністю до 300 км. Цей вид боєприпасів в Україну наразі не постачають.
6 липня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив, що Україна вже отримала від США та союзників дев'ять систем HIMARS та аналогічних установок. 9 липня Байден оголосив про черговий пакет військової допомоги Україні на $400 млн, до якого увійшли ще чотири системи HIMARS.