Резніков про "Рамштайн": Деякі пакети військової допомоги було озвучено за зачиненими дверима

Резніков про "Рамштайн": Я дуже задоволений
Фото: EPA
Міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв'ю "Голосу Америки" 20 січня заявив, що задоволений результатами засідання контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн").

"Я дуже задоволений і дуже дякую [главі Пентагону] Ллойду Остіну і [главі Об'єднаного комітету начальників штабів США генералу] Марку Міллі, команді, яка організувала "Рамштайн", і, звісно, приймаючій стороні Німеччині і новому міністру пану Борису [Пісторіусу]. Ключові слова, які були сьогодні важливими, – це єдність, своєчасність, негайність надання допомоги, створення спроможності ЗСУ, сектору безпеки і оборони продовжувати контрнаступальні операції зі звільнення окупованих територій", – заявив міністр.

Він зазначив, що деякі пакети військової допомоги були "озвучені за закритими дверима", і це "надихає", тому він "дуже задоволений".

За словами міністра, на зустрічі значну увагу приділили наданню Україні систем ППО.

"Це питання, яке серйозно розвивається, ми говорили на "Рамштайні" не лише про Patriot, а й про інші системи. Мова йде про короткі, середні і дальні можливості дії, так само це стосується по висоті", – заявив він.

Резніков зазначив, що зараз стоїть завдання "не втратити ініціативу".

"Тому сьогодні прозвучало одне з ключових слів – своєчасність і негайність надання допомоги. Всі розуміють, що для опанування складних нових технік потрібен час, але українські військовослужбовці захисники і захисниці вже продемонстрували, що вони швидко опановують сучасні складні системи – від артилерії до UAV [безпілотників]. Наприклад, навчання на тих же Patriot буде значно швидше зроблено, і так далі", – сказав глава Міноборони.

Контекст:

Формат "Рамштайн" заснували навесні 2022 року – 26 квітня на авіабазі ВПС США Рамштайн відбулася перша зустріч консультативної групи з надання допомоги Україні. Резніков тоді передав західним партнерам список озброєння, необхідного Києву для перемоги у війні, а після зустрічі заявив, що завдяки "Рамштайну" відбулися "тектонічні зміни" у філософії партнерів щодо надання Україні зброї. Зустрічі консультативної групи вирішили проводити щомісяця.

Сьома зустріч групи "Рамштайн" відбулася 16 листопада у форматі онлайн. Міністр оборони США Ллойд Остін під час відкриття заявив, що союзники мають намір "зберігати набраний темп" надання допомоги Україні протягом усієї зими, щоб Україна могла "і далі закріплювати досягнення та перехоплювати ініціативу на полі бою".

20 січня відбулося восьме засідання союзників у форматі "Рамштайн". Зеленський звернувся до учасників засідання і закликав прискорити темпи надання Україні військової допомоги, дати винищувачі F-16 і далекобійні ракети.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба висловлював сподівання, що восьмий "Рамштайн" буде важливим для оголошення нових рішень щодо оборонної допомоги Україні. Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас говорив, що кілька країн оголосять про надання Україні танків Leopard.

Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив за підсумками зустрічі, що про надання Україні німецьких танків Leopard союзники поки що не домовилися. Протягом кількох днів до засідання низка країн оголосила про пакети допомоги Україні, до них увійшли бронетехніка, системи ППО і танки (поки такий крок зробила лише Великобританія).

За підсумками засідання Остін заявив, що рішення про те, чи надавати Україні німецькі танки, ще не ухвалено, але Німеччина зробила великий внесок у кампанію щодо посилення обороноздатності України.