Резніков про заяви Спартц: Це особиста думка однієї особи, яка, на жаль, не зовсім володіє фактами

Резніков попередив, що інформаційні спецоперації проти України на тему зброї Росія продовжуватиме
Фото: Резніков Олексій / Facebook

Міністр оборони України Олексій Резніков прокоментував звернення членкині Палати представників США від Республіканської партії Вікторії Спартц до Білого дому про контроль зброї, яку передають ЗСУ, в інтерв'ю виданню "BBC News Україна", опублікованому 15 липня.

Журналіст "BBC News Україна" назвав заяву Спартц про те, що в Україні нібито немає системи, яка б давала змогу відслідковувати долю озброєння, котре Америка виділяє Україні, "одним з аспектів конфлікту", який зараз розгортається у зв'язку з її зверненням до американської адміністрації.

Резніков відкинув наявність конфлікту, зазначивши, що слова Спартц – особиста думка однієї людини, яка, на жаль, не зовсім володіє фактами. Міністр додав, що не вперше стикається з так званою ІПСО (інформаційно-психологічною спецопірацією. – "ГОРДОН").

До таких спецоперацій, які, за словами міністра, запускає країна-терорист Росія, він зарахував низку "вкидань", зокрема з використанням авторитетних західних ЗМІ, де ставлять під сумнів здатність України контролювати надане обладнання.

Глава Міноборони припустив, що цю тему вороги України розвиватимуть і надалі.

Координатор Ради з нацбезпеки США та стратегічних комунікацій Джон Кірбі у коментарі "Голосу Америки" 13 липня пообіцяв, що Білий дім "належно" відповість Спартц на її звернення про контроль над постачанням озброєння Україні.

За словами Кірбі, "важливо переконатися", що в Україні з належною відповідальністю ставляться до військової допомоги, яку постачають зі США. Він підкреслив, що в Україні також поділяють занепокоєння щодо підзвітності та нагляду й готові працювати над цим питанням спільно з американською адміністрацією. Водночас Кірбі нагадав, що тільки-но озброєння опиняється в руках ЗСУ, воно стає власністю України.

Контекст:

11 липня членкиня Палати представників США від Республіканської партії Вікторія Спартц в інтерв'ю виданню "Європейська правда" заявила, що нібито США не знають, що відбувається з їхньою зброєю, коли вона перетинає кордон України, і припустила, що американське озброєння може опинитися в Сирії або Росії.

13 липня координатор Ради з нацбезпеки США та стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив, що в Україні поділяють стурбованість щодо підзвітності та нагляду і працюють над цим питанням спільно з американською адміністрацією. "Але ми маємо пам'ятати: щойно озброєння опиняється в руках Збройних сил України – це власність України. Крім того, ми не диктуємо, як вони мають використовувати кожну одиницю зброї на полі бою", – сказав Кірбі.

Збройні сили України не допустять потрапляння західної зброї до російських окупантів. Про це під час розмови з головою Об'єднаного комітету начальників штабів армії США Марком Міллі у ніч на 14 липня заявив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. "Я підкреслив, що українська сторона чітко усвідомлює відповідальність за кожну одиницю озброєння і не допустить його потрапляння до рук терористів", – сказав Залужний.

14 липня глава Офісу президента України Андрій Єрмак запропонував Верховній Раді створити спеціальну комісію для контролю за використанням зброї.

Країни НАТО солідарні з боротьбою України проти російського вторгнення й упевнені в тому, що уряд країни забезпечує належне використання та облік зброї і військового обладнання, які надходять від Альянсу, заявив представник НАТО. Схожу заяву 14 липня зробив Державний департамент США, зазначивши, що США здійснюють постійний нагляд за наданою Україні зброєю, зокрема, чи використовують військову техніку за призначенням.

Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра також заявив 14 липня, що не бачить ознак того, що зброя, яку надають Україні, потрапляє "не в ті руки".

14 липня в ЄС назвали "брехнею та російською пропагандою" заяви про "контрабанду зброї" з України.