Резніков провів переговори з міністром оборони Ізраїлю. Ганц заявив, що допомога буде, але лише оборонна

Розмову Резнікова (на фото) та Ганца, як повідомляли ізраїльські ЗМІ, намагалися узгодити кілька тижнів і неодноразово переносили
Фото: ЕРА
Міністр оборони України Олексій Резніков і міністр оборони Ізраїлю Бені Ганц 24 жовтня провели телефонну розмову. Про це Резніков повідомив у Twitter.

Очільник українського Міноборони поінформував, що йшлося про двосторонню співпрацю України та Ізраїлю. Також співрозмовники говорили про надання гуманітарної і медичної допомоги.

Ганц зазначив, що у нього відбулася "тепла розмова" з Резніковим. Міністр оборони Ізраїлю висловив співчуття у зв'язку із загибеллю українців і гуманітарною кризою в країні (за інформацією ООН, понад 40% населення України потребують гуманітарної допомоги).

За словами міністра оборони Ізраїлю, він підтвердив, що його держава – на боці України й надалі підтримуватиме країну, надаючи гуманітарну допомогу та оборонне обладнання.

Ганц і Резніков, за повідомленням глави ізраїльського оборонного відомства, домовилися вести професійний діалог щодо створення цивільної системи раннього оповіщення.

Ізраїль через "оперативні обмеження" не постачатиме Україні озброєння, підкреслив Ганц.

"Ми домовилися підтримувати зв'язок у найближчі тижні та обговорити інші актуальні питання", – додав міністр оборони Ізраїлю.

Востаннє Резніков і Ганц розмовляли у квітні цього року. Наступну розмову, як повідомляли ізраїльські ЗМІ, намагалися узгодити кілька тижнів і неодноразово переносили.

20 жовтня відбулася бесіда міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби із прем'єром Ізраїлю Яїром Лапідом. "Ми докладно обговорили запит України до Ізраїлю про надання систем і технологій протиповітряної і протиракетної оборони", – написав Кулеба за підсумками розмови. Днем раніше, 19 жовтня, Ганц заявляв, що Ізраїль не має наміру передавати Україні зброю, зокрема системи протиповітряної оборони.

Контекст:

Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну 24 лютого країни Заходу збільшили постачання гуманітарної допомоги населенню й оборонної продукції для армії.

У межах допомоги Україні Ізраїль відкрив польовий шпиталь у Львові і передав кілька броньованих машин швидкої допомоги. Окрім того, Ізраїль передає Україні захисні шоломи, бронежилети, костюми для саперів і протигази.

Водночас Ізраїль відхилив прохання США дозволити Берліну постачати Україні протитанкові ракети, вироблені в Німеччині за ізраїльською ліцензією, повідомило видання Axios.

Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський заявив 4 жовтня, що Ізраїль активно допомагає Україні, але не перетинаючи "червоних ліній". За його словами, вони пов'язані із ситуацією на Близькому Сході, яка будь-якої миті може скотитися у передвоєнну чи воєнну.

Зеленський 24 жовтня виступив через відеозв'язок на саміті демократії Haaretz, закликавши Ізраїль визначитися. "Чи не час і вашій державі обрати – з ким ви? Чи з демократичним світом, який пліч-о-пліч бореться проти екзистенційної загрози своєму існуванню, чи з тими, хто заплющує очі на російський терор навіть тоді, коли ціною продовження терору є повна руйнація глобальної безпеки?" – запитав він.